fbpx

Поки двоє Савчуків воювали, у Франківську в сім’ї відбирали квартиру

Суспільство 19:40, 05.09, 2023

Живе в Івано-Франківську сім’я Савчуків. Мама Галина, тато Руслан, два сини Денис і Роман, невістка Анастасія. Понад рік родина судиться за свою квартиру.

Старші Савчуки чотири роки гарували за кордоном, щоб купити квартиру. Оформили, вклали гроші, три роки прожили в оселі. Аж раптом – суд: невідомий їм Олександр Табахарнюк подав позов. Мовляв, він шість років тому, ще до попередніх власників, ще на стадії будівництва, уклав договір із забудовником, тож квартира належить йому.

У серпні цього року Івано-Франківський міський суд ухвалив, що, незважаючи на законні права Савчуків, власник квартири – Табахарнюк, пише Репортер.

Поки двоє Савчуків воювали, у Франківську в сім’ї відбирали квартиру 1

Забудовник продає квартиру двічі

Савчуки – звичайні франківці. Батьки працювали, діти вчилися, потім двоє чоловіків з родини пішли на фронт. 51-річний Руслан Савчук до ЗСУ був електрозварником, пані Галина  – домогосподарка, сини Денис і Роман працювали в інституті УкрНДІгаз. Протягом 25 років сім’я жила по зйомних хатах, мріяли про своє, заробили, купили.

44-річний Олександр Табахарнюк – успішний прикарпатський підприємець. За інформацією системи YouControl, засновник шести компаній. На 1 вересня цього року за ним зареєстровані 26 об’єктів нерухомості й вісім земельних ділянок. Там же написано, що має три легкових «Тесли» і бус «Мерседес». Судових справ у системі – 31. Основний вид діяльності – «Купівля та продаж власного нерухомого майна».

Спірна квартира розташована у Франківську, на вулиці Каменярів (біля польського костелу), має загальну площу 98 квадратів. 

У позовній заяві Табахарнюк стверджує, що ще 4 жовтня 2016 року він уклав договір із забудовником Михайлом Пірусом «про купівлю-продаж нерухомого майна (квартири), яке буде створене у майбутньому». Тобто, за логікою, квартири ще не було. Але того ж дня вони оформили акт прийому-передачі, підприємець, за його словами, передав забудовнику всі гроші готівкою – 571 345 грн.

Проте потім, як стверджує Табахарнюк, він дізнався, що Пірус 7 грудня 2016 року продав ту саму квартиру сім’ї Ольшанецьких. Інна та Андрій Ольшанецькі зробили все як має бути, зокрема внесли дані в Державний реєстр майнових прав і заходилися робити ремонт. Табахарнюк взявся «розбиратися» з Пірусом. Той обіцяв або повернути гроші, або надати іншу квартиру. А потім просто виїхав за кордон. Нині знайти його як мінімум дуже складно. Як і Ольшанецьких – вони не в Україні.

Як знайти те, чого нема

У 2019 році саме в Ольшанецьких купили житло Савчуки.

Ми дуже ретельно підбирали квартиру, спершу від двох відмовились, – розповідає Галина Савчук. – Зрозумійте, ми з чоловіком чотири роки працювали на неї за кордоном. Спершу в Польщі, потім в Ізраїлі. Кожен на двох роботах, спали по шість годин, гроші пересилали дітям, а ті складали. Нарешті знайшли квартиру. Я ходила до двох нотаріусів, аби все перевірили, усі реєстри – ніякого Табахарнюка там не було.

Поки двоє Савчуків воювали, у Франківську в сім’ї відбирали квартиру 4

Як каже адвокат Савчуків Володимир Круць, вони не мали жодного шансу виявити ще якогось «підводного» власника. Як знайти те, чого нема в реєстрах?

Коли Савчуки купували квартиру, вони, як і будь-хто інший на їхньому місці, мали перевірити що? Навіть не вони, а нотаріус. Чи існують у держреєстрі якісь обтяження – позови, стягнення тощо, – пояснює адвокат. – Але там нічого не було, квартира чиста! І нічого більше вони фізично перевірити не могли.

Чому Олександр Табахарнюк одразу не реалізував своє право у реєстрі – велике питання. Він каже, що квартиру збирався продавати, дані в реєстр планував внести перед продажем.

Важливий нюанс

Він називається – строк позовної давності. У цій справі – три роки. І дуже важливо, коли саме Табахарнюк дізнався, що квартиру, яку він нібито купив у Піруса, той продав іншим.

Отримавши позов, Савчуки звернулися до поліції щодо порушення кримінальної справи за ознаками шахрайства. Бо вони вважають це аферою. Справу відкрили. Табахарнюка викликали на допит.

Згідно з протоколом від 29 серпня 2022 р., він сказав, що у 2017 році виявив у квартирі чужих людей, які робили там ремонт. Скільки років до позову до Савчуків? П’ять. На цьому суд мав би спитати, чого ж він вичікував, і відмовити в позові. Чому цього не сталося? За словами Володимира Круця, суддя просто не звернула на це уваги. Чому? А це також питання, на яке наразі немає відповіді.

У пресслужбі Івано-Франківського міського суду повідомили, що, за кодексом суддівської етики, суддя не може коментувати власні рішення. Суддя-спікер – може, але для цього мусить розібратись у справі. Отже, чекаємо.

Зараз Савчуки готуються до апеляції. Пані Галина каже, квартиру не віддасть.

Олександр Табахарнюк по телефону говорив дуже спокійно. Каже, він тут теж жертва. А чому суддя Пастернак прийняла саме таке рішення, мовляв, краще питати у неї.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: