fbpx

Помер Папа Римський Франциск

Суспільство 11:13, 21.04, 2025

У Великодній понеділок, 21 квітня, помер Папа Римський Франциск, пише КУРС з посиланням на Vatican News.

266-й Папа помер у віці 88 років у своїй резиденції у ватиканському Домі Святої Марти.

Папа Римський Франциск помер після тривалої хвороби. Він був госпіталізований 14 лютого через бронхіт, але в лікарні у нього розвинулася двостороння пневмонія з астматичними нападами.

Його виписали з лікарні 23 березня. 16 квітня стало відомо, що Папа не братиме участі у передвеликодніх заходах, бо продовжує відновлення після хвороби. На Великдень він вийшов до вірян, закликаючи до миру в Україні та Газі.

Папа Римський Франциск запам’ятався неоднозначними заявами про війну в Україні.

15 квітня 2022 року під час традиційної Хресної ходи в Римі у Страсну п’ятницю Франциск закликав українців і росіян до примирення. Тоді у Римі відбулася традиційна хресна хода перед Великоднем під головуванням Папи Франциска. Під час 13-ї стації хрест тримали українка та росіянка, які живуть в Італії. На думку Ватикану, це символізує примирення народів. Це рішення викликало бурхливу реакцію в українському суспільстві як з-поміж вірян, так і серед священників і політиків.

У квітні 2023 року, перед Великоднем, у МЗС України обурились через рішення Ватикану запросити для спільної участі у Хресній ході хлопчиків з України та Росії.

У березні 2024 року Франциск закликав Україну до переговорів, “поки ситуація не погіршилася”, і припустив, що Київ може підняти “білий прапор”, щоб уникнути жертв. У відповідь тодішній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав, що “сильнішим за всіх є той, хто в битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це переговорами”.

Зеленський після заяви папи сказав, що дехто в церкві займається “віртуальним посередництвом між тим, хто хоче жити, і тим, хто хоче тебе знищити”.

Слова понтифіка також розкритикувала низка західних політиків.

У серпні 2024 року Папа засудив рішення України заборонити діяльність російської церкви.

У грудні минулого року Франциск, коментуючи війну в Україні, заявив, що лицемірно говорити про мир і в той же час озброюватися. У лицемірстві Франциск звинуватив Європу, яка продовжує надавати зброю Україні. Він зазначив, що одні із найбільших доходів від інвестицій у Європі отримують збройові заводи.

А під час візиту на французький острів Корсика у грудні 2024 року Папа закликав до якнайшвидшого досягнення миру в Україні та в Росії і назвав українців і росіян “двоюрідними братами”.

Довідка

Папа Франциск, у миру  — Хорхе Маріо Берґольйо, народився 17 грудня 1936 року у столиці Аргентини Буенос-Айресі в сім’ї італійських мігрантів, був старшим із п’яти дітей.

Закінчивши середньо-спеціальну індустріальну школу за фахом хіміка, працював у лабораторії Hickethier-Bachmann, де займався контролем за відповідністю продуктів харчування санітарним нормам.

У віці 21 року майбутній Папа вступив до семінарії у буенос-айреському районі Вілья-Девото. 11 березня 1958 року вступив до ордену єзуїтів і отримав гуманітарну освіту в навчальних закладах ордену. Після двох років новіціату закінчив навчання у Сантьяго-де-Чилі, де також вивчав гуманітарні науки.

З 1964 по 1966 роки був викладачем літератури і психології у колегії Непорочної в Санта-Фе і колегії Спасителя у Буенос-Айресі.

У 1967—1970 роках на факультеті теології у Вищій колегії святого Йосифа в Сан-Мігелі, недалеко від Буенос-Айреса, здобув ліценціат з філософії.

Висвячений на священника 13 грудня 1969 року єпископом Рамоном Хосе Кастельяно, після чого продовжив навчання в Іспанії. Останні обітниці в ордені єзуїтів склав 22 квітня 1973 року.

13 березня 2013 року обраний 266-м Папою Римським. Взяв тронне ім’я Франциск на честь засновника ордену францисканців Франциска Ассізького.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: