fbpx

Помер поет-шістдесятник з Прикарпаття Дмитро Павличко

Суспільство 21:33, 29.01, 2023

На 94-му році життя відійшов у вічність Дмитро Павличко — український поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч.

Про це у фейсбуці написав голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

“Сьогодні ввечері помер Дмитро Павличко. Мені щойно про це повідомив Богдан Горинь з посиланням на доньку письменника. Світла пам’ять і Царство небесне, шановний і дорогий Дмитре Васильовичу”, – написав Сидоржевський.

Співчуття родині поета висловила і голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

“Саме цьому талановитому автору належать слова відомої у всій Україні і далеко за її межами пісні “Два кольори”, яка є символом безмежної любові до свого роду та Батьківщини. Нащадки пам’ятатимуть Дмитра Павличка як людину, котра долучилася до створення громадсько-політичної організації “Народний рух України”, що відіграла одну з ключових ролей у відновленні Незалежності України у 1991 році. А ще як народного депутата, професора НаУКМА, посла України в Словаччині та Польщі, першого голову Товариства української мови імені Тараса Шевченка та голову Української всесвітньої координаційної ради”, – написала Онищук у фкйсбуці.

Дмитро Павличко народився на Прикарпатті, у селі Стопчатові – колись Коломийський повіт у Польській Республіці, зараз Яблунівська громада на Косівщині. Він Герой України (2004). Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня (1999, 2009), ордена “За заслуги” III ступеня (1997), ордена Свободи (2015), лавреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1977).

Крім літературної творчості, Павличко займався громадською та політичною діяльністю.

Кілька разів обирався народним депутатом України. Є одним із авторів Декларації про державний суверенітет України (1990) та першої зовнішньополітичної доктрини самостійної держави, що передбачала нейтральний та позаблоковий статус України — іноді цю доктрину називають саме «доктриною Павличка».

Він є одним із організаторів Народного руху України, Демократичної партії України, перший голова Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка.

У 2002 році Павличко став почесним професором НаУКМА. У 2006 році його обрали головою Української всесвітньої координаційної ради.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: