fbpx

Помер професор ПНУ Степан Новосядлий

Суспільство 18:39, 03.06, 2024

2 червня пішов із життя Степан Новосядлий – професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри радіофізики і електроніки (2005-2012 рр.) Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, пише КУРС з посиланням на пресслужбу ПНУ.

“Висловлюємо щирі співчуття родині, близьким, колегам та учням! Нехай пам’ять та добра згадка про нього залишиться назавжди серед нас. Вічна пам’ять!” – йдеться в повідомленні.

Степан Новосядлий народився 1 січня 1943 р. у селі Волків Перемишлянського району Львівської області.

У 1959 р. вступив на фізичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. З 4 курсу перевівся на факультет автоматики і напівпровідникової електроніки Львівського політехнічного інституту. Працював інженером-технологом, інженером-конструктором, начальником бюро, заступником головного технолога Інституту мікроприладів.

З 1972 р. — головний технолог заводу «Позитрон» (м. Івано-Франківськ). Серед наукових досягнень — розробка високочастотного планарного германієвого транзистора 1Т311, операційного підсилювача К140УД1, логічних схем cерії К172, К178.

Працюючи головним технологом в концерні «Родон» (м. Івано-Франківськ), захистив кандидатську дисертацію.

У 1989 р. — головний конструктор спеціального конструкторського бюро «Орізон».

Степан Новосядлий провів понад 120 науково-дослідних робіт, в результаті яких запустив виробництво на двох великих заводах Івано-Франківська та Києва.

У 1989 р. Степану Новосядлому присвоєно звання «Заслужений працівник електронної промисловості СРСР». Як головного інженера СКТБ «Орізон» запросили на посаду професора кафедри радіофізики і електроніки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, яку він очолив у 2005 р.

Під його керівництвом акредитовані та ліцензовані спеціальності «Радіофізика і електроніка» та «Комп’ютерна інженерія», створено науково-навчальну лабораторію за напрямом «Інформаційні системи».

З 2012 р. — професор кафедри комп’ютерної інженерії і електроніки. Напрями наукових досліджень: САПР твердотільної електроніки, дослідження матеріалів та процесів субмікронної технології ВІС на кремнії і арсеніді галію, програмування мікроконтролерів і мікропроцесорів при проєктуванні функціонально закінчених виробів. Розробив понад 40 типів активних RC-фільтрів і технологію їх виготовлення.

У 2003 р. захистив докторську дисертацію. Опублікував більше як 280 праць, 6 монографій, 80 патентів на винахід. Підготував понад 100 провідних спеціалістів в галузі електроніки.

За результатами публікацій у 2000–2006 рр. С. П. Новосядлий увійшов до списку 100 найкращих спеціалістів світу у галузі мікроелектроніки і комп’ютерної техніки, нагороджений срібною медаллю та сертифікатами Кембриджського наукового центру.

Нагадаємо, На 63-му році життя помер завідувач лабораторії технології та організації ресторанного господарства ПНУ, член Національної спілки архітекторів України Ігор Богославець.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: