Вчора увечері перестало битися серце Олени Рубановської – талановитої художниці, дизайнерки, видавчині.
Франківку забрала онкологія. Олена Рубановська відійшла в колі сім’ї у рідному місті.
В останні роки вона жила в Італії. Нагадаємо, мама Олени і її товаришки збирали гроші, щоби перевезти хвору жінку додому.
Сьогодні, 4 вересня, відбудеться прощання з Оленою – парастас розпочнеться о 18.00 в Будинку смутку на вул. Ребета.
Завтра, 5 вересня, о 10.00 – похорон з Будинку смутку.
Похоронять Олену Рубановську на цвинтарі села Микитинці (вул. Юності) Франківської громади.
Олена Рубановська – художниця, дизайнерка і видавчиня, частина “Станіславського феномену”. Вчилася на худграфі ПНУ (нині – Інститут мистецтв), потім перевелася у Львів, в Поліграфічний інститут (тепер Українська Академія друкарства). Присвятила себе книжковій графіці, ілюструвала книжки. Дипломною роботою Олени стала дитяча книжка «Сорока-Білобока», яка завдяки сприянню Юрія Андруховича вийшла у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Івана Малковича.
Відома як авторка візуального проєкту-перформансу “Інші тварини Анни” та дизайнерка видавництва “Лілея-НВ” (Франківськ) і Видавництва Старого Лева (Львів).
В “Лілеї-НВ” вийшло багато книг, дизайнером яких була Олена Рубановська – авторства Юрія Андруховича, Тараса Прохаська, Галини Петросаняк, Ярослава Довгана, Тимофія Гавриліва. Зокрема, можна згадати вишукану краєзнавчу серію нарисів з історії Івано-Франківська та Коломиї, фотоальбом зі світлинами Тараса Яковина та віршами івано-франківських поетів «Мій Івано-Франківськ».
Заснувала у Франківську видавництво м’яких тканинних книжечок “Кашалот” (тексти Анна Кирпан, графіка Олена Рубановська).
“Оленочка. Лєна. Наша Рубановська. Така красива, витончена, шляхетна. У всьому талановита. Створити ілюстрації, дизайн, зробити прикрасу своїми руками – будь ласка, Оленка зробить на найвищому рівні.
Прекрасний голос, прекрасне танцювальне тіло. Спів і танець. Як багато ми переспівали, верстаючи ту нашу найпершу книжку. Певно, всі лемківські пісні, які лиш знали. А як танцювали у на той час зовсім крихітній кав‘ярні Світ кави з відкритим дверима в літній львівський дощ.
Ти створила наш найперший логотип левчика за друкарською машинкою. Ти зробила мою «Гірку мандрагору» книжкою з улюбленим дизайном. Ти була сама довершеність.
Лети туди, де ангели заберуть тебе у свій найкращий хор. Вже ніщо не болить тебе. А нам дуже боляче, що так рано. Лети, пташечко. Любов залишається з нами”, – поділилася Мар’яна Савка, директорка ВСЛ.