fbpx

Померла Оксана Франко – почесна мешканка Калуша та родичка Івана Франка

Суспільство 11:06, 18.09, 2021

У п’ятницю, 17 вересня, у Львові на 83-му році життя померла професорка історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та родичка Івана Франка Оксана Франко.

Померла Оксана Франко – почесна мешканка Калуша та родичка Івана Франка 1

Про це у фейсбуці повідомив її син Андрій Франко.

“Упокоїлася в Бозі увечері 17 вересня 2021 р. моя дорога матуся Оксана Омелянівна Франко (1939 – 2021) – професорка кафедри етнології історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, докторка історичних наук, дійсна членкиня НТШ, почесна громадянка м. Калуша, провідна ініціаторка і натхненниця створення Музею-оселі родини Івана Франка в Калуші (Підгірках), авторка і упорядниця численних фундаментальних наукових праць та збірок документів і матеріалів, онука рідного брата Івана Франка Онуфрія Яковича Франка. Невимовний біль. Пом’янімо душу раби Божої Оксани. Вічна світла пам’ять. Царство Небесне”, – написав її син.

Оксана Франко народилась 1939 році в Калуші. Після навчання в Підгорецькій початковій школі Оксана продовжила здобувати знання в Калуській середній школі №1. Ім’я Оксани Франко занесене в символічну Золоту книгу випускників першої школи.

У 1960 році Оксана Франко закінчила історичний факультет Львівського університету імені Івана Франка. У 1985 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Суспільно-політичний рух на Україні кінця 50-х — початку 60-х рр. ХІХ ст. (джерелознавча характеристика архівних документів)». У 1960-1968 роках працювала молодшим науковим співробітником Львівського облдержархіву. Наступні 1968-1975 роки була старшим науковим співробітником, завідувачкою відділу Центрального державного історичного архіву УРСР у м. Києві. З 1971 по 1974 рік – вона секретар Вченої ради Центрального державного історичного архіву, член редколегії тритомного видання «Кирило-Мефодіївське товариство». Пізніше, з 1975 по 1990 рік, працювала на посаді завідувачки наукового архіву та старшим науковим співробітником у Києві. У 1990-1995 роках — доцентом кафедри історії та етнографії України. А з 1995 по 2004 рік — доцентом кафедри етнології.

У квітні 2000 року захистила докторську дисертацію на тему «Наукова та суспільно-політична діяльність Федора Кіндратовича Вовка». З 2004 року Оксана Франко працює на посаді професора кафедри етнології. Науковий доробок налічує більше як 150 праць у галузі історичних наук. Серія праць (п’ять томів) під назвою «Українське національне відродження в документах і мемуарах» у 1996 році була допущена до конкурсу на здобуття Державної премії в галузях науки і техніки. В 1998 році вийшла праця в двох томах: «О. Ф. Кістяківський. Щоденник 1880-1885». Том другий, в якому брала участь як упорядник, удостоєний Державної премії імені Михайла Грушевського.

Оксана Франко — почесна громадянка Калуша.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: