fbpx

Померла віцепрезидентка Світового конґресу українців, уродженка Прикарпаття Анна Кісіль

Суспільство 13:37, 17.11, 2020

16 листопада 2020 після року боротьби з тяжкою недугою відійшла у вічність Анна Кісіль – голова Світової федерації українських жіночих організацій та віцепрезидентка Світового Конґресу Українців. Анна Кісіль упокоїлася в колі своєї родини в Торонто (Канада), повідомляється на сторінці Ukrainian Women’s Association Australia у фейсбуці.

“До своїх останніх днів Анна Кісіль вболівала за українські справи та попри тяжкий фізичний стан долучалася до громадської праці. 16 жовтня Анна Кісіль взяла участь у Річних загальних зборах СКУ, де їй вручили високу державну нагороду України – Хрест Івана Мазепи, а 1 листопада вона востаннє виступила на Річних нарадах СФУЖО”, – йдеться в повідомленні.

Про смерть Анни Кисіль повідомляє і Diaspora.ua:

“Очевидно, повне усвідомлення нами її величезного внеску в розвиток української справи та гідне вшанування ще попереду. А наразі величезна кількість українців в Канаді, Україні, світових діаспорних організаціях, хто знав п. Анну, у невимовному сумі через її раптовий відхід у кращий світ”.

Анна Кісіль народилася у місті Яремче на Івано-Франківщині. Освіту та фах здобула у Львівському будівельному технікумі (цивільне будівництво) і Львівському політехнічному інституті, де отримала спеціальність інженера-викладача будівельних дисциплін.

З 1990 року жила та працювала у Канаді, де їй вдалося розбудувати успішний бізнес – Мeest Corporation Inc. (доставка приватних та комерційних вантажів в Україну та інші країни), виробництво “Росан-Пак” (Україна), компанія Мeest Media, а також відомий в Торонто ресторан “Золотий лев” та банкетний зал “Княжий двір”, де відбувається чимало заходів української громади.

З початку 2000-х років пані Анна була активною діячкою української діаспори – президенткою громадської організації “Четверта хвиля” та члекинею Ради директорів Конгресу українців Канади (відділ Торонто) і Ради директорів Світового конгресу українців (очолювала Раду культури).

Пані Анна завжди щедро жертвувала кошти на розвиток української культури та освіти в Україні і діаспорі, зокрема фінансово підтримувала діяльність дитячих центрів в Україні, бібліотек, видавництв і різних проєктів, доклала чимало зусиль до створення підручника «Крок 2» з української мови для діаспори, допомагала реалізовувати освітянські й культурні проєкти Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: