fbpx

Понад 70% компенсацій за житло отримують нардепи "Слуги народу", - рух ЧЕСНО

Суспільство 11:50, 13.06, 2024

Представники фракції “Слуга народу” за 2022-2024 роки отримали більше компенсацій за житло, ніж нардепи всіх інших фракцій і груп разом узяті. Крім того, серед “слуг” найбільший відсоток депутатів, які повертають з бюджету кошти за оренду, пише КУРС з посиланням на рух ЧЕСНО.  

За даними апарату Верховної Ради, наданими на запит Руху ЧЕСНО, у 2022 році 108 нардепів “Слуги народу” отримали сумарно 22,2 млн грн компенсацій за житло. Протягом 2023 року 97 “слуг” отримали відповідні виплати на загальну суму 20,7 млн грн. 

Понад 70% компенсацій за житло отримують нардепи "Слуги народу", - рух ЧЕСНО 1

За перші чотири місяці 2024 року ця сума вже сягнула 4,7 млн грн, які сумарно отримав 81 нардеп “Слуги народу”. 

За підрахунками Руху ЧЕСНО, за останні два з половиною роки 74% від суми усіх житлових компенсацій нардепам отримували представники “Слуги народу”. При тому, що у фракцію “слуг” станом на 2024 рік входить 58% нардепів Верховної Ради ІХ скликання. 

Понад 70% компенсацій за житло отримують нардепи "Слуги народу", - рух ЧЕСНО 2

Звісно, таку диспропорцію можна пояснити тим, що “Слуга народу” є найбільшою фракцією у Верховній Раді й туди входить найбільше мажоритарників, які, найімовірніше, не мають житла у столиці. 

Водночас серед представників інших фракцій та груп кількість та відсоток нардепів, які отримують виплати за житло, значно менший. 

Для порівняння, у 2022–2023 роках понад 40% “слуг” отримували компенсації, тоді як із “Голосу” витрати на житло компенсували близько 30% нардепів, з ЄС — близько 20%, із “Батьківщини” — не більше як 12% членів фракції.

Понад 70% компенсацій за житло отримують нардепи "Слуги народу", - рух ЧЕСНО 3

КУРС писав про е-декларації: прикарпатський нардеп, “слуга народу” Володимир Тимофійчук пересів на BMW X6.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: