fbpx

Представниця Омбудсмена перевірила, чи у франківській в'язниці готові до COVID-19

Суспільство 17:17, 27.04, 2020

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Людмила Непийвода та спеціаліст регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого в західних областях Юрій Гуменяк здійснили візит до державної установи “Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)”.

Мета – вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інформує Голос України.

“В установі є інформація про запровадження карантинних заходів та пам’ятки щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції. Тут здійснюють скринінг температури та опитування співробітників і відвідувачів. На контрольно-пропускному пункті та постах корпусних відділень є дезінфектори для рук та дезкилимки. Працівники належно забезпечені засобами індивідуального захисту (масками, одноразовими гумовими рукавицями). Проводиться дезінфекція рук.

Так само захисними масками та частково рукавичками забезпечені засуджені та ув’язнені. Прогулянкові дворики та автозаки дезінфікують.

Так само дезінфікують посилки, бандеролі та передачі для утримуваних осіб.

Для тимчасової ізоляції осіб із симптомами коронавірусу визначені дві камери на сім ліжко-місць. Цього на випадок спалаху інфекції недостатньо”, – повідомила Людмила Непийвода.

Ув’язнені прибувають до установи після медогляду та перебувають в ізоляторі впродовж 14 днів під наглядом медпрацівників.

Медична частина закладу забезпечена засобами індивідуального захисту, жарознижувальними та противірусними препаратами, дезінфікуючими та антисептичними засобами.

Судові засідання – в режимі відеоконференції. Ув’язнених забезпечують масками. Опісля – температурний скринінг. Для забезпечення права комунікації із зовнішнім світом в установі облаштовані два інтернет-класи з ноутбуками та мобільними телефонами.

“Під час візиту виявлено низку недоліків. Зокрема, медична частина не забезпечена рентгенустановкою та флюороапаратом, що важливо для раннього діагностування пневмонії.

Не було експрес-тестів IgG|lgM до вірусу COVID-19 та на грип А та В.

Порушуються права засуджених та осіб, узятих під варту, на безпечні умови утримання. Зокрема, прибирання та дезінфекцію камер здійснюють самі ув’язнені, навіть неповнолітні. Штатні дезінфектори з числа засуджених не призначені”, – йдеться в доповідній записці за результатами перевірки установи № 12. 

Перевірці передував випадок, коли 22 квітня Офіс Омбудсмана з’ясував, що в одній із пенітенціарних установ західного регіону у двох працівників 21 квітня підтверджено коронавірус. Один випадок – швидким тестом, другий – методом ПЛР. Вони з 6 квітня перебувають на лікарняному. В установі провели епідеміологічне розслідування для встановлення кола осіб, з якими контактували хворі. Станом на 23 квітня серед утримуваних осіб немає підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Уповноважений з прав людини Людмила Денісова звернулася до міністра юстиції України Дениса Малюськи із проханням невідкладно вжити відповідних заходів щодо локалізації та недопущення поширення респіраторної хвороби COVID-19 серед працівників установи та утримуваних осіб.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: