fbpx

Президент підписав закон про передачу зарплат полонених їхнім сім’ям

Суспільство 18:05, 02.10, 2023

2 жовтня до Ради повернули законопроєкт, що передбачає передачу зарплат полонених їхнім сім’ям, із підписом Президента України Володимира Зеленського.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Відповідно до проєкту закону №9638 від 21.08.2023 року про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліціянтів та деяких інших осіб, родини отримуватимуть виплати зарплатні полонених.

“Особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захоплених заручниками, а також зниклих безвісти за особливих обставин, зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби в розмірі посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Сім’ям зазначених осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту щомісячно виплачується грошове забезпечення у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України”, – йдеться у пояснювальній записці.

Уточнюється, що це не поширюється на людей, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили місця служби.

Зарплатню полоненого отримуватимуть дружина (чоловік), а в разі відсутності – повнолітні діти, які проживали разом з людиною, або законним представникам чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства – незалежно від їх віку) такої особи, а також особам, які перебувають на утриманні полоненого, або батькам.

Також закон містить уточнення щодо порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям та поліціянтам за невикористані дні відпусток у разі загибелі.

Окрім цього, законом удосконалено порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: