fbpx

Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці зібрав 78 000 на дрон для військових

Суспільство 17:48, 22.05, 2023

П’ятий ювілейний “Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці “OSTBAHN” відбувся на Івано-Франківщині. До нього долучилися 148 учасників.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, бігуни стартували біля залізничної станції у Хриплині Івано-Франківської громади, фінішували — у селі Нижнів Тлумацької громади на березі річки Дністер, біля пам’ятного знака, встановленого з нагоди 150-річчя початку будівництва Галицької трансверсальної залізниці.

Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці зібрав 78 000 на дрон для військових 1

“На ювілейному забігу ми вперше спробували поєднати місто Івано-Франківськ з Дністром. Були чотири дистанції. 34 км — з Хриплина до Дністра. Дистанція 16 км — з тлумацької дороги до Дністра. 9,5 км — з автобусної станції “Олешів”, також 500 м для дітей 10-15 років”, — розповідає організатор пробігу Дмитро Романишин.

Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці зібрав 78 000 на дрон для військових 2
Ольга Продан, фото Суспільне

Ольга Продан — переможниця найдовшої дистанції серед жінок. Жінка пробігла 34 км за 2 год. 56 хв. Участь у пробігу взяла замість друга, який зараз захищає країну в ЗСУ.

“Я сказала йому, що братиму участь замість нього. А він відповів: “Олю, я буду тільки радий цьому”. Як би мені не було важко, я вирішила пробігти найдовшу дистанцію заради тих хлопців, жінок, дівчат, які воюють в ЗСУ. Завдяки їм ми маємо спокій”, — каже Ольга Продан.

Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці зібрав 78 000 на дрон для військових 3

Тарас Котик втретє бере участь у пробігу. Цього року покращив свій час на дистанції в 9,5 км на 4 хвилини й посів 5-те місце.

“Траса цікава: є і перепади висоти, і трава, і пісок, і гравій – зі змінними такими поверхнями. Цим вона і вабить. Іноді біжиш — навколо лісова місцевість, десь трішки холод, трішки сонце”, — говорить Тарас Котик.

Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці “OSTBAHN” був благодійним. Організатори збирали гроші на дрон для 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини. За словами Дмитра Романишина, вдалося зібрати 78 тис. грн із 80 000 необхідних.

Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці зібрав 78 000 на дрон для військових 4

Також учасники забігу, каже Дмитро Романишин, планують звернутися до Кабміну з проханням відновити 80 км залізничної колії між Івано-Франківськом та Тернополем.

Фото – Володимир Дутчак

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: