Продовження карантину в Україні ухвалили на засіданні уряду 22 квітня.
“Уряд продовжує діяти на випередження. В Україні смертність від коронавірусу складає 2,7% – один із найнижчих рівнів летальності у Європі. Ця статистика зростає, але є найменшою серед країн-сусідів. Ми ще не пройшли пік захворюваності, очікуємо його між 3 і 8 травня, тому будемо продовжувати карантин до 11 травня”, – повідомив прем’єр Денис Шмигаль.
Раніше відповідне рішення Кабміну вже анонсував головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, карантин в Україні варто було продовжити до 12 травня.
КУРС писав, що таку саму дату назвав і глава МОЗ України Максим Степанов. Він додав, що українців очікує деяке послаблення карантинних заходів. Зокрема, пропонується відкрити парки, музеї та бібліотеки після 24 квітня.
“Сьогодні ми йдемо помірним сценарієм поширення коронавірусу”, – зазначив прем’єр.
За словами Шмигаля, уряд має 5 етапів виходу з карантину.
“Стартова точка – день “К”, кінця карантину. Зможемо запустити за умови сприятливої епідемічної ситуації. За нашими прогнозами цей день мав би настати 11 травня, тому до цієї дати продовжуємо карантин”, – пояснив Шмигаль.
11 травня буде можливим говорити про відкриття парків і скверів та початок роботи закладів торгівлі непродовольчими товарами та побутового обслуговування населення.
Пом’якшувальні заходи в повному обсязі будуть анонсовані на початку травня.
Транспорт, бари, ресторани, масові розважальні заходи тощо залишаються з обмеженнями до кінця карантину.
Стоп-крану для економіки, наголосив Шмиигаль, не включали – основні експортно орієнтовані галузі продовжують працювати.
“З обмеженнями працюють тільки 6 галузей: транспорт, кінцеве споживання, туризм, ресторанний бізнес, культурні установи та інші, де відбуваються масові заходи. Реальний сектор економіки – від аграрного до промисловості, – плюс вся критична інфраструктура сьогодні працює”, – зазначив Шмигаль.
Уряд натомість запровадить низку заходів на підтримку українців на час продовження карантину – зокрема, збільшить виплати по безробіттю. Також підвищують пенсії. Для дрібного бізнесу запроваджують кредитні канікули.
Нагадаємо, з 13 березня в Україні розпочався карантин у навчальних закладах через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і щоб не допустити її поширення. З 17 березня заборонено роботу закладів розваг та громадського харчування (окрім приготування їжі на виніс), обмежено рух транспорту. Працюють магазини продуктів та побутових товарів, а також аптеки.
Карантин мав тривати до 3 квітня, однак згодом уряд продовжив його ще на три тижні – до 24 квітня.
Із 6 квітня в Україні Кабінет міністрів запровадив жорсткіші правила карантину: у громадських місцях не можна перебувати без маски чи респіратора на обличчі, ходити групами більше ніж по двоє та відвідувати парки, сквери або ж прибережні зони.