Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФНМУ Іван Тітов радить вакцинуватися від COVID-19 будь-якою з доступних сьогодні вакцин – і що швидше, то краще.
Коронавірус із людством надовго, і вакцинація – це наразі єдиний ефективний спосіб уберегтися від ковіду, розповів Іван Тітов у програмі #Йоd на YouTube-каналі КУРСу.
«Я дуже великий прихильник вакцинації, сам вакцинуюся, і вся моя родина завжди робить всі необхідні щеплення. Я завжди цим хвалився, тому що вважаю, що маю ще й показувати приклад своєму оточенню, друзям… Мені більше сотні дзвінків було, коли з’явилася ковід-вакцина в Україні: “Чи варто вакцинуватися?”. Я відповідав, що провакцинувався, а ви собі думайте, але краще беріть з мене приклад», – розповів Тітов.
Першу ін’єкцію вакциною AstraZeneca Covishield індійського виробництва медик зробив ще 5 березня, а в кінці травня чекає ревакцинацію. Тітов радить вакцинуватися тією вакциною, яка доступна, і не затягувати.
«Вони всі вивчені, всі безпечні і ефективні. Просто ступінь ефективності в однієї чи іншої коливається в межах статистичної похибки, це можна й проігнорувати. Вакцинуватися треба обов’язково, передовсім тим, хто в зоні ризику: вік, ожиріння, діабет, якісь інші хронічні захворювання. Обов’язково, і тут ніяких не повинно бути відмовок на зразок “а може, ми побачимо, а ми ще поспостерігаємо, ми почекаємо…”. Ніяких!» – каже Іван Тітов.
Медик радить переконати вакцинуватися і найстарших членів родини, які нерідко відмовляються, бо, мовляв, у такому віці «їм уже не треба».
«Докладіть зусиль, щоб переконати бабцю все-таки щепитися, тому що переносимість вакцини насправді добра. І, як не дивно, люди старшого віку переносять її краще, ніж люди середнього і молодшого віку. Треба щепитися, тому що вона в зоні ризику, а без вакцини – ніяк… Якщо лікар каже: “Я сам прищепився, і вам раджу, і наполягаю на тому, щоб і ви також прищепилися», – то треба довіритися лікарю і зробити так, як він каже, і буде добре… Альтернативи цьому немає», – запевняє Іван Тітов.
Медик категорично відкидає чутки про небезпечність вакцини AstraZeneca Covishield.
«Справді, кілька десятків випадків тромбозу, деякі з яких закінчилися летально, були виявлені після щеплення 9 мільйонів людей. Тобто це надзвичайно низький відсоток! Хоча я вам хочу сказати, що AstraZeneca – це надзвичайно потужна, дуже науковоємка компанія, в офісі якої мені доводилося колись бути. Їхні антибактеріальні препарати – це топові препарати у світі. Колись мені довелося у Великобританії бути у них на зустрічі… Ця компанія надзвичайно заслуговує на довіру», – каже Тітов.
На думку професора, дуже ймовірно, що вакцинація від ковіду стане звичною і регулярною, як проти грипу.
«Щороку кожен свідомий громадянин в світі робить протигрипозну вакцинацію, сезонно. І ми змушені будемовакцинуватися від ковіду. І дуже добре, що зараз є вже певні надії на те, що може з’явитися пероральна вакцина, тобто не треба буде навіть ін’єкцію робити, а лише прийняти пігулку або краплі, як, наприклад, краплі від поліомієліту. Або назальний спрей, коли в дихальні шляхи у вигляді аерозолю вводиться вакцина. Це також варіант, я думаю, це буде рано чи пізно зроблено», – каже Тітов.
Повне відео розмови з доктором медичних наук Іваном Тітовим про ситуацію в українській медицині, виклики коронавірусної пандемії та що нас чекає після ковіду дивіться тут:
Як писав КУРС, на Прикарпатті працюють 50 пунктів щеплення проти COVID-19.