fbpx

Професор ІФНМУ разом з молодими фахівцями безкоштовно оперують військових

Суспільство 19:03, 08.12, 2023

Біля Івано-Франківська функціонує Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь “БРАСС”. В ньому працює команда хірургів з Франківська з пластичними хірургами й ортопедами-травматологами з Німеччини, котрі безкоштовно виконують складні відновні операції для українських військових. Завідувач кафедри травматології, ортопедії і невідкладної хірургії Вадим Сулима разом з випускниками і студенткою ІФНМУ долучились до команди шпиталю.

Про це повідомили у пресслужбі університету.

Підбір хворих потребував попереднього кропіткого й тривалого пошуку.

“Хірургічне втручання – це суперскладно, бо це реконструкція і відновлення втраченої функції, а післяопераційний період часто пов’язаний з ускладненнями, ризиками поганого загоєння. Тому такі операції потребують ретельного планування з урахуванням усіх можливих ризиків. Це й було початком нашої роботи з німецькими колегами”, — зазначає Вадим Сулима.

Обирали тільки надскладні випадки — наслідки мінно-вибухової травми кінцівок. Як зазначає один з пацієнтів — військовий Артем — команда лікарів із Першого Добровольчого Хірургічного Шпиталю “БРАСС” наполегливо бореться за відновлення функції стопи, яку не раз планували ампутувати, коли Артем перебував на лікуванні за кордоном.

Асистували й допомагали досвідченим лікарям й молоді фахівці, зокрема випускники ІФНМУ Юлія Філяк — асистентка кафедри ТО і НВХ, лікарка ортопед-травматолог, Роман Бігун — аспірант медуніверситету, лікар ортопед-травматолог, і Лілія Твердохліб — студентка ІФНМУ.

“Це неймовірний досвід — разом із нашими й німецькими лікарями конструктивно і зосереджено планувати та виконувати операції. Для нас це круте навчання, а завдяки професору Вадиму Сулимі з’являлася ще й можливість асистувати! Виконувати такі операції можна і в наших лікарнях, і молоді й талановиті спеціалісти з легкістю оволодівають навичками мікрохірургії, складних транспозицій, реконструкцій. Однак існує потреба в спеціалізованому обладнанні. Тому я дуже тішуся, що мала змогу бути частиною цього проєкту”, — коментує Юлія Філяк.  

Від початку свого існування Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь “БРАСС” оздоровив понад 1500 військових. Провідні українські фахівці, серед яких викладачі та випускники ІФНМУ, працюють зі складними випадками з однією метою: відновити втрачену функцію. А це потребує, окрім хірургічного втручання, тривалого й виснажливого реабілітаційного періоду.

“А ми і не зупиняємося, долаємо професійні труднощі. Колеги з Німеччини повернулися додому, а ми продовжуємо естафету”, — коментує професор ІФНМУ, лікар ортопед-травматолог вищої категорії, експерт МОЗ Вадим Сулима.

Нагадаємо, німецькі хірурги на Прикарпатті провели п’ять надскладних операцій для військових.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: