fbpx

Прокурор Івано-Франківщини пропонує зробити суворіше покарання за незаконні рубки

Суспільство 11:36, 07.08, 2019

В Україні кримінальна відповідальність передбачена за незаконні рубки на суму понад 20 тисяч гривень.

У квітні цього року депутати Верховної Ради України прийняли зміни до ст. 246 Кримінального кодексу України “Незаконна порубка лісів”. Згідно з новим законом, кримінальна відповідальність за знищення лісів може настати після заподіяння істотної шкоди на суму від 20 тис. грн.

Прокурор Івано-Франківської області Олександр Стратюк зазначає, що більшість незаконних рубок на Прикарпатті не перевищує суму у 20 тисяч гривень, тому цю суму пропонує зменшити.

З початку року до суду було передано дві справи про незаконні рубки, три – про незаконний експорт деревини і одна – щодо незаконної діяльності майстра лісу.

Про це йшлося сьогодні під час звіту про результати роботи прокуратури за перше півріччя 2019.

Прокурор також відзначив зменшення кількості кримінальних правопорушень в області на 9% в порівнянні з першим півріччям 2018 року.

Загалом обліковано 4355 кримінальних правопорушень за 6 місяців 2019 року. Івано-Франківщина – одна з найбезпечніших областей в Україні. Нижчий рівень злочинності лише на підконтрольних Україні територіях у Донецькій і Луганській областях.

За словами прокурора, рівень розкриття злочинів на Прикарпатті вищий, ніж по Україні, і складає 46,3%, тоді як в Україні – 38%.

«Це непоганий показник, але він може бути кращий. Наші правоохоронні органи над цим працюють», – зазначив Стратюк.

Збитки по всіх кримінальних провадженнях складають близько 80 млн грн. Добровільно відшкодовано під час слідства трохи більше 50 млн грн, арештовано майна ще на 25 мільйонів.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: