Один із лідерів українських антивакцинаторів, блогер зі Львова Остап Стахів зі своїми прихильниками увірвався до Єзупільського ліцею на Прикарпатті та зірвав навчальний процес.
Стахів зі спільниками увірвалися у ліцей без масок і вимагали поновити на посаді вчительку початкових класів Галину Бусько, яка відмовилася вакцинуватися від COVID-19 і наказом директора була відсторонена від роботи.
«Я написала, що я не згідна вакцинуватися. Бо вакцинуватись чи не вакцинуватися – це моя воля. Які я вважала за потрібне прививки, я зробила. Це є медичне дослідження, і я не хочу робити на собі експеримент», – заявила Бусько.
На прохання голови громади Ігоря Лукашевича вдягнути маски Стахів і його однодумці огризалися:
“Застав мене вдіти маску. Ти хто?… Геноцидник!.. Ти щось заплутався…”
Коли до ліцею приїхали поліцейські, провокатори вимагали у них поновити Бусько на роботі. Відтак погрожували правоохоронцям «народним затриманням» та вимагали припинити відеозйомку. Хоча при цьому самі вели пряму трансляцію у соцмрежах.
Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News
Сам Стахів назвав вакцинацію «евтаназією та клеймом звіра» і вкотре закликав її саботувати.
Як повідомив КУРСу голова Єзупільської ТГ Ігор Лукашевич, наразі у школі перебуває приблизно двох десятків прихильників Стахіва, навчальний процес зірваний. За словами голови, у школі працює 61 людина. З них лише Галина Бусько відмовилася вакцинуватися чи робити ПЛР-тести, щоб продовжувати працювати.
Нагадаємо, з 8 листопада невакцинованих освітян відсторонюють від роботи. Відповідні вимоги передбачені “карантинною” постановою № 1236.
Як писав КУРС, освітній омбудсмен Сергій Горбачов звернувся до Держпраці та МОЗ і зібрав відповіді на головні запитання про відсторонення вчителів.
Наразі голова Єзупільської громади та директор школи написали заяви у поліцію про перешкоджання освітньому процесу. Правоохоронці відбирають пояснення.
Остап Стахів став відомим завдяки антиковідній риториці. Під час карантину Стахів з прибічниками неодноразово влаштовував провокації у лікарнях, в тому числі й в Івано-Франківську. Твердження Стахіва неодноразово спростовували фактчекери. Багато його дописів у фейсбуці промарковані як такі, що містять недостовірну чи маніпулятивну інформацію.