fbpx

Проєкт калушан про загиблих воїнів "Історія героїв" представлять на конференції в Гаазі

Наша історія 18:53, 29.08, 2023

Громадська організація «Спогади України» з Калуша посіла перше місце онлайн-марафону “Хакатон 4.0: Ukraine Heritage Edition” з призовим фондом 2500 євро. Команда перемогла у додатковій номінації від Europeana Network Association і матиме змогу представити свій проєкт на конференції у Гаазі.

З 24 до 30 липня відбувся Хататон 4.0: Ukraine Heritage Edition. Це спроба відповісти на виклики війни і розпалити дух інновацій для захисту української культури. Платформа організована програмою House of Europe, що фінансується Європейським Союзом і Goethe-Institut в Україні разом з інноваційною агенцією Digitizing Space.

Семиденний онлайн-марафон об’єднав технології, креативність і професійний досвід, аби знайти рішення для збереження багатої культурної спадщини України, інформують “Вікна”.

Понад 1300 учасників із різних галузей працювали над тим, щоб подарувати диджитал-життя культурним памʼяткам. Пʼятнадцять команд представили свої проєкти у фіналі.

Серед них — і ГО «Спогади України» з Калуша з проєктом ‎«Історія героїв», створення цифрових меморіалів для військовослужбовців на основі спогадів. Цей проєкт є прикладом використання інновацій для створення та зберігання пам’яті про наших захисників. Концепція полягає в одночасному застосуванні технології Блокчейн, ШІ та доповненої реальності.

Перший оцифрований пам’ятник у Калуші був присвячений загиблому Юрію Ковальчуку.

Центральним партнером у створенні диджитал-пам’ятників є Bank of Memories. До списку послуг входить мобільний додаток, передача досвіду адміністрування та повний сервіс.  

ГО «Спогади України» посіла перше місце з призовим фондом у 2500 євро. Крім того, команда перемогла у додатковій номінації від Europeana Network Association.

Члени громадської організації та керівництво Bank of Memories візьмуть участь в Europeana Tech 2023 у Гаазі (Нідерланди). Триденна конференція збирає понад 1000 міжнародних професіоналів, що працюють у сфері цифрової культурної спадщини в Європі.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: