fbpx

Прикарпатці з поляками "відкриють" ворота в Центральні Горгани

Суспільство 11:10, 09.07, 2020

8 липня відбулося підписання Партнерської угоди в рамках Грантової угоди між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польщі щодо щодо реалізації  проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні» в рамках програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020”.

Прикарпатський університет виступає головним бенефіціаром проєкту.

Тристоронній документ про партнерство підписали ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, голова Брошнів-Осадської селищної ОТГ Назарій Іванів та керівництво Вищої державної професійної школи м. Хелм, яке приєдналося до урочистого моменту в режимі онлайн.

Також відбулася робоча онлайн-зустріч учасників проєкту. У ній взяли участь ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, директор Наукового парку «Прикарпатський університет» Роман Бубна, директорка Навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Прикарпатського університету Ольга Максимович, консультант проєкту в рамках Програми «Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020» Дмитро Володін, голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів, начальник відділу будівництва, ЖКГ, містобудування, економічної діяльності та інвестицій Брошнів-Осадської ОТГ Святослав Сологуб, професор Державної вищої професійної школи м. Хелм Зигмунд Гардінський.

«Проєкт пов’язаний передусім з українсько-польським міжкультурним діалогом. Програми, які пов’язані з пограниччям, вони є особливо важливими, цікавими, адже, з одного боку, це наша спільна історична і культурна спадщина, а з другого – це виховання нашого молодого покоління, формування тих важливих рис, які повинні бути притаманні громадянам, котрі спільно будують європейський простір», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Проєкт розрахований на рік і передбачає проведення низки заходів, націлених на міжнародну промоцію бойківської спадщини області, проведення досліджень та розробку інструментів просування туристичного потенціалу Рожнятівщини.

Під час онлайн-зустрічі голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів подякував керівництву та працівникам Прикарпатського університету за супровід проєкту і запевнив, що зі свого боку місцева влада докладе максимум зусиль для його ефективної реалізації.

Консультант проєкту в рамках Програми «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020» Дмитро Володін наголосив на важливості підписання тристоронньої партнерської угоди з метою реалізації проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні». Він зазначив, зокрема, що проєкт є доброю нагодою для українсько-польської співпраці, і побажав партнерам успіхів в його реалізації.  

Авторка та керівниця проєкту, директорка навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Ольга Максимович повідомила, що концепція проєкту полягає у промоції бойківської історико-культурної спадщини Рожнятівського району шляхом зміцнення міжкультурних зв’язків, впровадження спільних заходів з дослідження та вивчення спадщини, підвищення рівня її туристичної привабливості. Зокрема, планується проведення комплексного соціологічного дослідження бойківської культурної спадщини на території Рожнятівщини та низки публічних подій навчально-освітнього та промоційного характеру, а саме: стартова і фінальна конференції проєкту; тренінги; ознайомчий візит до Польщі науковців та стейкхолдерів туристичної індустрії краю; фокус-групові дискусії експертів туристичної галузі як в Україні, так і на території Польщі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: