fbpx

З золовідвалу Бурштинської ТЕС вдруге за тиждень піднялася пилова буря

Суспільство 19:05, 16.04, 2020

Сьогодні вдруге за цей тиждень сильний штормовий вітер підняв хмари пилу із золовідвалу Бурштинської ТЕС. Хвилі пилової бурі накрили село Бовшів.

Про це в мережі повідомив керівник проєкту громадського моніторингу якості повітря на Франківщині Олексій Трелевський.

Перша пилова буря розгулялася на золовідвалі Бурштинської ТЕС біля села Бовшів Галицького району три дні тому.

13 квітня з 10:00 до 12:00 станція EcoCity Голос 10 у Бовшеві фіксувала значні перевищення концентрацій дрібноднодисперсного пилу фракцій PM10 та PM2.5.

Впродовж 10 години ранку середня годинна концентрація PM10 була 886 мкг/м3, що в 17,72 раза перевищила гранично допустиму концентрацію. Середня годинна концентрація PM2.5 впродовж години була 119 мкг/м3 і перевищувала гранично допустиму концентрацію в 4.76 рази, задокументував він.

Відношення концентрацій PM2.5 до PM10 свідчить про походження цього пилу, в якому значно переважають великі частки, інформує експерт.

Опубліковано Олексієм Трелевським Понеділок, 13 квітня 2020 р.

“На карті червоним прапорцем позначено золовідвал Бурштинської ТЕС, станція моніторингу зображена зеленим кольором. Напрямок вітру з 10 до 12 був південно-західний, саме при такому напрямку вітру золу здувало із золовідвалу на станцію моніторингу та далі на село Бовшів”, – проілюстрував Олексій Трелевський.

З золовідвалу Бурштинської ТЕС вдруге за тиждень піднялася пилова буря 1

Голова сільської ради Бовшева звернулася до адміністрації Бурштинської ТЕС, щоб ті вжили відповідних заходів, а саме зволожили золовідвал.

О 12 годині почали зволожувати золовідвал. І забруднення пилом припинилося, хоч напрямок вітру зберігся, та і сила вітру була найбільшою саме з 12 до 13 години.

“Це свідчить про те, що саме зволоження золовідвалу є пріоритетним навіть при високій силі вітру”, – зазначає Трелевський.

Сьогодні золовідвал запилив удруге.

Опубліковано Олексієм Трелевським Четвер, 16 квітня 2020 р.

“Не пройшло і три дні, як знову пилить золовідвал Бурштинської ТЕС на село Бовшів. Адміністрація БуТЕС поздоровила мешканців Бовшева з чистим четвергом”, – саркастичний Трелевський.

Опубліковано Олексієм Трелевським Четвер, 16 квітня 2020 р.

Також своїм відео поділився в мережі керівник проєкту “Бурштинський екологічний канал” Олексій Олійник. Він також побував в епіцентрі пилової бурі із так званого Бовшівського золовідвалу.

Опубліковано Олексієм Олійником Четвер, 16 квітня 2020 р.

На цей час голова Бовшева повідомила про інцидент обласну екоінспекцію та нардепа по округу. Активісти затегали в мережі т.в.о. голови ОДА Віталія Федоріва та прем’єра Дениса Шмигаля.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: