fbpx

Рада ухвалила закон про загальновійськову підготовку у школах і профтехах: що зміниться

Суспільство 15:23, 22.05, 2024

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11092, що вдосконалює систему початкової загальновійськової підготовки. За нього проголосували 297 депутатів, пише КУРС.

Що саме зміниться

Народні депутати Ярослав Железняк та Роман Грищук повідомили, що замість допризовної підготовки у школах (10-11 класи), профтехучилищах, коледжах та університетах буде запроваджено початкову загальновійськову підготовку.

«Зараз існують два поняття, що визначають систему підготовки, – допризовна та початкова загальновійськова підготовка, які суперечать один одному. Законопроєкт об’єднує ці два поняття, тобто усуває колізію», – пояснив Роман Грищук.

Початкова загальновійськова підготовка реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти та проводиться в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, зазначив Ярослав Железняк.

Модульна система та нові теми

За словами Грищука, новий законопроєкт передбачає наступне:

  • Модульна система викладання: кожен модуль – це окрема важлива тема, зокрема домедична допомога, цивільний захист та інформаційна безпека.
  • Приберуть застарілі теми, такі як стройова підготовка.
  • Акцентують на важливості захисту держави та вивченні нових технологій, що використовуються у сучасній війні.
  • Залучать ветеранів та громадські організації до викладання.

Початкова загальновійськова підготовка складатиметься з дисципліни “Захист України” та військово-патріотичного виховання.

Нові програми з “Захисту України” розроблять за погодженням з Міністерством оборони, уточнив Железняк.

Інвестиції в освіту та обладнання

Грищук також зазначив, що уряд виділив 1,74 мільярда гривень для оновлення навчальних центрів “Захисту України”, закупівлі обладнання, інтерактивних тирів та підвищення кваліфікації вчителів.

Також новий закон вносить зміни в підзаконні акти і усуває розділення дівчат та хлопців під час вивчення предмета «Захист України» та обмежує навчання жінок у закладах вищої освіти, які хочуть викладати предмет.

Міністр освіти Оксен Лісовий раніше розповідав, що в оновленій дисципліні буде шість модулів, включаючи домедичну допомогу з елементами тактичної медицини, топографію, тактику та інженерію. Вони передбачають навички управління безпілотниками, радіозв’язку та використання військових технологій.

Нагадаємо, у селі Кубаївка на Коломийщині відкрили центр для молодіжних таборів та вишколів імені Мирона Забарила. Першими у Кубаївці пройшли вишколи добровольчі формування Коломийщини. Тепер добровольці навчають школярів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: