fbpx

Рахунки нацпарку "Гуцульщина" арештували за незаконну вирубку лісу

Суспільство 20:20, 03.07, 2019

Косівський районний відділ державної виконавчої служби відкрив провадження щодо стягнення з НПП "Гуцульщина" 563 248 грн шкоди, заподіяної лісу та об'єктам природно-заповідного фонду внаслідок порушення норм лісового природоохоронного законодавства.

Виконавча служба наклала арешт на рахунки нацпарку “Гуцульщина” на виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області. За словами директора НПП “Гуцульщина” Юрія Стефурака, заблоковано приблизно 800 тисяч гривень.

Як йдеться у рішенні суду, наприкінці 2016 року Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області провела позапланову перевірку у НПП “Гуцульщина” та виявила, що нацпарк проводить  незаконну рубку дерев. Відповідно до акту позапланової перевірки завдана шкода навколишньому середовищу становить 563 248 грн.

У 2017 році суд зобов’язав НПП “Гуцульщина” відшкодувати шкоду навколишньому середовищу. Нацпарк два роки оскаржував рішення у вищих інстанціях, дійшов до касаційного суду. Судова тяганина завершилася арештом рахунків нацпарку.

“Незаконна рубка була виявлена протягом 2014-2016 років. Ми самі її виявили і повідомили у поліцію”, – розповів Юрій Стефурак.

За його словами, попри арештовані рахунки заборгованості з зарплати перед працівниками нацпарк не має.

“Разом з Міністерством екології та природних ресурсів ми шукаємо шляхи виходу з цієї ситуації, і найближчим часом проблема буде вирішена”, – запевнив керівник нацпарку.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: