Основним елементом ходової частини автомобіля є підвіска. В її складі присутні такі деталі, як колеса, амортизатори, ресори, рами, вісь, передні і задні стабілізатори поперечної стійкості. Від хорошої функціональності ходової частини залежить поведінка машини на дорозі, а також її безпека. Якщо один з елементів ламається, то інші деталі приймають на себе підвищене навантаження. Якщо раптом поведінка автомобіля змінилася, то варто звернутися до спеціалістів за пошуковим запитом в інтернеті – ремонт ходової Київ та пройти ретельну діагностику.
Особливості діагностики ходової
Ремонт цієї частини автомобіля – досить складний процес, його мають виконувати фахівці. Щоб запобігти негативним наслідкам, рекомендується проходити діагностику ходової через кожні 10 чи 15 тисяч кілометрів. Щоб перевірити технічний стан машини, фахівці звертають увагу на:
- гальмівну систему та її працездатність,
- рівень зношення кожного барабана, диска, гальмівної колодки і т.п.,
- рульовий механізм і рейки,
- підшипники ступиці,
- сайлентблоки,
- шарові опори,
- амортизатори,
- опорні чашки,
- пружини,
- наявність люфтів між деталями,
- рульові наконечники тощо.
Ретельна діагностика допомагає підтримувати належний стан не тільки ходової частини, а й всього автомобіля, що значно скорочує створення небезпечних ситуацій під час руху на дорозі.
Важливі етапи ремонту
Передусім потрібно згадати, що робити ремонт ходової самостійно не рекомендується, особливо, якщо немає певного досвіду. З цього приводу краще звернутися за допомогою до фахівців. Вони все роблять згідно з встановленими нормами і правилами, зокрема, ремонт ходової частини проходить поетапно, наприклад:
- Спочатку майстри перевіряють технічний стан основних елементів, таких як гальмівні колодки, шланги, диски.
- Далі перевіряють, настільки міцно тримаються ШРУСи, кульові опори, рульові наконечники, чи немає люфтів.
- Якщо виникла потреба, то міняються втулки стабілізаторів поперечної стійки та сайлентблоки.
- Можливо, серйозний ремонт і не потрібен, якщо не підтікають амортизатори, немає тріщин та сколів на важливих деталях, таких як пружини та опорні чашки.
- Наступний етап ремонту передбачає перевірку стану підшипників маточини, їх промивання, заміну мастила, регулювання підшипників.
- Проводиться перевірка технічного стану КПП та заміна слабих елементів чи таких, що втратили свою функціональність.
Також важливим етапом є перевірка гідротрансформатора і автоматичної трансмісії. В разі потреби проводяться ремонтні роботи – заміна зношених деталей.
Ремонт ходової іноді займає досить багато часу, і це для фахівця. Тож варто звернутися до майстрів на СТО, пройти ретельну діагностику і професійний ремонт.
Промо