fbpx

Зі скандалом реорганізують Яремчанську гімназію - учнів переводять у ліцеї

Суспільство 12:45, 21.07, 2022

У Яремчі відбулися збори громади з приводу закриття Яремчанського ліцею, який розташований у мікрорайоні Ямна.

Громада зібралася після того, як розгорівся скандал довокола змін у гімназії, що їх затвердила сесія Яремчанської міськради.

Депутат Яремчанської міськради Роман Біланюк у своєму пості зазначив, що найрезонанснішим виявилося питання ліквідації гімназії в мікрорайоні Ямна.

“Міський голова перед голосуванням особисто наполіг на схваленні цього рішення та повідомив про призупинення навчального процесу в закладі з 1 вересня. З нового навчального року діти ходитимуть в Яремчанські ліцеї 1 і 2, за неофіційною інформацією, молодші класи в Яремче а старші в Дору”, – повідомив депутат.

Пост викликав шквал обурених коментарів. Яремчанці пишуть, що в громаду влилися переселенці з дітьми і навчальні заклади не можна закривати.

“Навіть не усвідомлюють, скільки вони завдадуть закриттям школи проблем і батькам, і діточкам”, – написала Ксенія Марчук.

“Ви собі тільки уявіть: 100 дітей ходить до школи в Ямну – це потрібно 2 шкільних автобуси кожного дня, щоб дітей відвезли і щоб дітей привезли зі школи в Ямну на автостанцію… Якщо закрити школу, а дітей переведуть в іншу школу, то там що, будуть відкривати по 3або 4 паралельні класи, там будуть вчителі працювати в посиленому режимі за мінімальну зарплату… Хто ініціатор такого необдуманого рішення???” – обурена Оксана Радомська.

“Так само наш дорогий мер закрив школу-інтернат у Микуличині, побачите, як на цьому місці буде готель”, – додає Галина Пвлюк.

На сторінці Яремчанської міськради інформацію спростували. Зокрема зазначили, що якраз у 2022 році був розпочатий і закінчений процес реорганізації закладів освіти Яремчанської громади та створення опорних закладів. На сьогодні реорганізовані заклади загальної середньої освіти можуть отримувати додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього простору. Однак такі заклади першочергово повинні були мати статус опорних (опорних шкіл).

У зв’язку з цим на сесії було прийнято рішення про створення опорними Яремчанських ліцеїв №1 і №2, а Яремчанська гімназія стала філією Яремчанського ліцею №1.

“Наголошуємо, що відбувається лише реорганізація закладу, а не його закриття. У подальшому гімназію планується ремонтувати, розвивати і покращувати матеріально-технічну базу. Земля закладу приватизована під гімназію, і ні про який продаж чи інше її використання мова не йде і йти не може”, – заспокоюють місцевих мешканців.

Щодо навчального процесу, то провадити його в гімназії, що в Ямній, немає можливості, стверджує адміністрація.

“Законодавством чітко визначено перелік вимог до освітніх закладів, які можуть запустити навчання з 1 вересня. Для виконання умов безпеки життєдіяльності дітей в освітніх закладах обов’язково мають бути бомбосховища, споруди подвійного призначення або тимчасові укриття. Ключовими критеріями безпеки є наявність підвального приміщення, яке може бути обладнане під укриття, або сама конструкція (стіни) навчального закладу має бути з цегли, бетону чи каменю. Оскільки школа в м-ні Ямна дерев’яна, не має підвалу, то, відповідно, не відповідає жодним критеріям цих вимог.

Отож, згідно з нормами законодавства, комісія попередньо провела обстеження школи і прийняла рішення про те, що заклад не може функціонувати в умовах війни, адже не може надати безпечних умов перебування учнів та вчителів”, – зазначають на сторінці міськради.

Відтак було прийнято рішення, що дітей будуть підвозити до Яремчанських ліцеїв №1 і №2. Для цього спеціально виділять автобуси, і за кошти міської ради буде проводитися підвіз дітей на навчання.

Щоби відповісти на запитання мешканців громади стосовно Яремчанської гімназії, з громадою зустрівся міський голова Яремчі Андрій Мироняк.

Зійшлися на тому, що не буде скорочення жодної посади вчителів у реорганізованому навчальному закладі. Про зміну рішення міськради по гімназії не йшлося.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: