За наслідками підтоплення через зливи і грозові дощі будинків людей, городів і територій населених пунктів у 5 районах Прикарпаття голова обласної військової адміністрації провела нараду з рятувальниками та представниками місцевих адміністрацій.
“Останній місяць стихія кілька разів давала про себе знати у різних куточках нашої області. Від підтоплення постраждали відразу 5 районів: Коломийський, де завдано найбільше збитків, Косівський, Надвірнянський, Калуський та Івано-Франківський. Особливо нещадною велика вода була останнього разу 6-7 липня, коли забрала життя людини на Коломийщині”, – констатувала Онищук.
З водного полону довелося рятувати людей (14 осіб, з яких 2 дітей), евакуйовано – 80, зокрема 28 дітей.
Завдана негодою шкода у цифрах виглядає так: підтоплено 948 дворогосподарств; 132 житлові будинки; 226 підвалів; 3,24 км місцевих доріг; пошкоджено пішохідний міст в Івано-Франківську; дамбу водовідвідного каналу водозабірних споруд в селі Хриплині та розмито берегоукріплення.
Нагадаємо, у суботу, 7 липня, в Франківську обвалився пішохідний міст через Бистрицю Солотвинську.
Тепер в Івано-Франківську обстежать всі мости
Ситуація на вчора: відсутнє газопостачання до 8 абонентів у селі Уторопи на Косівщині; залишаються підтопленими 7 дворогосподарств (по 3 у Коломийському та Івано-Франківському районах, 1 – в Калуському) та 11 підвальних приміщень.
Онищук звернулася до голів громад вжити всіх можливих заходів, щоби мінімізувати наслідки в майбутньому. Йдеться й про оповіщення людей – вони повинні бути вчасно оповіщені про можливу загрозу та вміти діяти під час надзвичайної ситуації.
“Обов’язково розчистити русла річок, потічків, придорожні канави, які розливаються після сильних дощів, та подбати, щоби у громадах було необхідне обладнання для відкачування води та запас пального”, – дала вказівки очільниця області.
Нагадаємо, на Коломийщині втопився чоловік, рятуючи курей від повені