fbpx

Сапери з Калуша встановили на передовій тисячі мін

Суспільство 16:58, 28.04, 2023
НА ФОТО: "Лапа" тренує калуських саперів

Василь на псевдо Лапа тренує саперів одного з батальйонів Івано-Франківської бригади територіальної оборони, особовий склад якого нині виконує бойові завдання на передовій.

Здебільшого те, що демонструють військовим на тренуваннях, — міни та фугаси радянського або ж російського виробництва, пише інформагентство АрміяInform.

Саперний підрозділ Лапи — це виключно калушани. Вже в перші дні широкомасштабного вторгнення сотні чоловіків із Калуша та району прийшли за власною волею до районного терцентру комплектування. Військову спеціальність особливо теж ніхто дуже не обирав.

“Особисто я колись служив у розвідці, потім, через деякий час, проходив курси саперів в одній з бригад Збройних Сил України, але в армії не залишився, — розповідає Василь. — Мене вчили дуже добре, бо ж інструкторами були учасники бойових дій, немало ворожої вибухівки побачили та знешкодили за життя. Ну а в лютому 2022-го я без вагань зголосився до війська, отже, нині в нашому калуському взводі”.

За майже рік війни сапери з Калуша встановили на передовій тисячі мін.

“Зі взводом поставили кілька тисяч мін. Знешкоджуємо рідко, бо ж те, що знаходимо вороже, — перевстановлюємо проти їхніх же власників — хай відчують всю велич своєї «бальшой расєї», — каже сапер. — На завдання виходимо практично щодня: як удень, так і вночі, в залежності від потреб нашого батальйону. І скажу вам чесно, підступи до позицій українських підрозділів дуже добре захищені від піхоти, танків чи іншої техніки”.

Сапери з Калуша встановили на передовій тисячі мін 1

“Маємо не лише міни та фугаси радянського чи українського виробництва, зараз надходять й аналоги з-за кордону. У дечому вони кращі, у дечому гірші. Ось, наприклад, звичні нам протитанкові міни виробництва СРСР можуть пролежати зі встановленим підривником і пів століття, а деякі закордонні аналоги мають дещо інший тип підривника, котрий працює від батарейки не більше ніж дві доби. Погодьтеся, міняти батарейки на ділянці, котра прострілюється та вкрита сотнями мін, ну, м’яко кажучи, не дуже раціонально і безпечно. Проте ми використовуємо й деякі інші іноземні зразки мін та фугасів, з котрими орки ще не знайомі і не знають, як і де чекати небезпеки”, — розповів Василь. 

Найбільше сьогодні українським захисникам дошкуляють російські протипіхотні міни типу ПОМ-3 та протитанкові ПТМ-3 та більш сучасні ПТМ-4. 

“ПТМ-4 росіяни зазвичай запускають за допомогою РСЗВ, у повітрі вони приймають форму для посадки на землю і практично одразу приводяться у дію, — продовжує Лапа. — Спрацьовують вони від мінімальної зміни магнітного поля, достатньо, щоб на людині було 30–50 грамів металу, не кажучи вже про техніку. Проте були випадки, коли російські міни спрацьовували від зміни погодних умов або ж підривалися самі собою. Таку вибухівку ми одразу знешкоджуємо — або дистанційно, або ж, коли бачимо, — розстрілюємо зі зброї”. 

Василь та його побратими з Калуша застерігають усіх, хто перебуває в районі бойових дій, з відповідальністю та обережністю ставитись до виявлення підозрілих предметів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: