СБУ нейтралізувала спробу рейдерського захоплення майна державного підприємства в Івано-Франківській області. Зловмисники намагалися заволодіти соляним кар’єром площею майже 100 га, а також майновими комплексами колишньої фабрики та одного з цехів, які перебувають у держвласності.
Завдяки оперативному реагуванню вдалося запобігти бюджетним збиткам у понад 30 млн грн, інформує пресслужба СБУ.
Встановлено, що протиправну діяльність організували представники комерційної структури, яким належала частка у розмірі 49% акцій місцевого держпідприємства. Щоб одержати фактичний контроль за діяльністю промислового об’єкта та заволодіти його майном, співвласники здійснили незаконний перерозподіл часток статутного капіталу на свою користь.
Для цього вони приховано провели загальні збори без участі представників держпідприємства-засновника та ухвалили рішення про передачу приватній структурі 54% у статутному капіталі товариства.
До протиправної діяльності організатори оборудки залучили свого спільника – державного реєстратора. На підставі незаконного рішення зборів він вніс відповідні зміни до держреєстру.
В ході розслідування СБУ ініціювала скасування незаконної реєстраційної дії. Розмір частки держпідприємства в статутному капіталі відновлено.
Наразі повідомлено про підозру керівнику комерційної структури та державному реєстратору за:
- ч. 1 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги);
- ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.
Вирішується питання щодо обрання судом міри запобіжного заходу.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушень та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до них.
Заходи з викриття протиправної діяльності проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області за координації Головного управління СБУ із захисту критичної інфраструктури спільно з Головним управлінням Нацполіції в області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.
За інформацією КУРСу, мова йде про калуське ВАТ «Оріана». З 2002 року ВАТ “Оріана” перебуває в процедурі банкрутства. Зараз доходи підприємства повністю забезпечуються за рахунок здачі в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів.
Навесні 2021 Фонд державною майна оголосив про підготовку “Оріани” до приватизації.