fbpx

Середньовічний табір ремісників Княжих часів відтворять у Галичі

Суспільство 16:48, 15.07, 2024

Національний заповідник “Давній Галич” став переможцем конкурсу проєктів Українського Кульурного Фонду з проєктом “Вбрані в історію: середньовічний одяг Княжого Галича”. Реалізація проєкту передбачає відтворення образів мешканців Галича часів Середньовіччя та табору “Ремісничий двір княжого Галича”, пише КУРС з посиланням на директора зповідника Володимира Олійника.

Проєкт буде реалізовано в Музеї історії Галича, експозиція якого презентує різночасові артефакти від найдавніших часів до початку ХХ ст. Головна увага приділена періоду ХІІ – ХІІІ ст., коли місто було столицею Галицького та Галицько-Волинського князівства (королівства Русі).

Основною ідеєю проєкту «Вбрані в історію: середньовічний одяг княжого Галича» є відтворення шести середньовічних костюмів представників різних суспільних станів – образів знаті, духовенства, дружинників, ремісників, селян.

Окрім відтворення одягу, прикрас, обладунків, передбачені елементи безпосередньої взаємодії відвідувача з експонатми: скринька з прикрасами для примірки, люстерко з гребінцем, недошитий шкіряний черевик, стилос та навощена дощечка й ін.

Також розгорнуть середньовічний табір “Ремісничий двір княжого Галича” із залученням клубу історичної реконструкції “Чорна Галич”. Під час цієї події реконструктори відтворять середньовічні ремесла, в тому числі пошиття елементів одягу, побут сімей, кухню, а також військове мистецтво.

“В рамках проєкту 23-24 серпня 2024 року запрошуємо стати учасником середньовічного табору “Ремісничий двір княжого Галича”, – зазначають на сторінці клубу реконструкції у фейсбуці.

Проєкт “Вбрані в історію: середньовічний одяг княжого Галича” – це колаборація команди науковців та історичних реконструкторів. Саме цей підхід покладений в основу підготовки унікальної виставки середньовічного одягу ХІІ-ХІІІ ст.

КУРС писав, що під час розкопок Галицького замку знайшли брилу з хрестами XII століття. А торік вперше за 300 років археологи потрапили у підземелля Галицького замку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: