fbpx

Щоб запобігти спалахам захворювань: МОН і МОЗ закликали вакцинувати школярів

Здоров'я 12:44, 01.09, 2022

Розпочався новий навчальний рік. Велика частина школярів повернулася за парти. МОН і МОЗ спільно з ЮНІСЕФ і ВООЗ своєю заявою закликали батьків школярів в Україні не відкладати планову вакцинацію і доробити курс рутинних щеплень.

Заяву оприлюднили на сайті МОН.

«Школа повинна бути безпечним середовищем для всіх учасників навчального процесу. Батьки мають бути спокійними за перебування їхніх дітей у школі, тому все, що залежатиме від системи освіти, ми зробимо. Але закликаємо також і батьків подбати про безпеку своїх дітей, зокрема важливо захистити їх від хвороб, а саме – перевірити, чи вакциновані вони належним чином. Початок навчального року – хороший привід це зробити», – наголошує заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова.

Яку б форму навчання не обрали батьки для своїх школярів, правила однакові для всіх: діти, які вперше йдуть до школи, мають пройти розширений медогляд, інші ж – щороку відвідувати сімейного лікаря.

«Повертаючись до навчання у будь-якому форматі, важливо, щоб батьки подбали про захист дітей від небезпечних інфекційних хвороб. Всі школярі мають вчасно отримати необхідні щеплення», – заявив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щеплений через медичні протипоказання. 

За даними Центру громадського здоровʼя (ЦГЗ), рівень охоплення профілактичними щепленнями в Україні за 6 місяців 2022 року проти деяких захворювань не перевищує 40%, а за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для досягнення колективного імунітету цей показник має бути значно вищим, наприклад, для протидії спалахам кору рівень охоплення відповідними щепленнями має перевищувати 95%.

«Повномасштабне вторгнення рф відставило багато щоденних питань на другий план. Проте здоров’я, а особливо здоров’я дітей, завжди має бути пріоритетом. Незважаючи на те, якою є форма навчання, діти мають бути обстежені лікарем і вакциновані відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Адже вакцинокеровані інфекції – це той ворог, якого не видно, але який часом може завдати неабияких проблем», – говорить Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.

Спеціалісти наголошують, що рівень вакцинації в Україні залишається недостатнім для безпеки громадського здоровʼя, відтак є ризик спалахів таких небезпечних хвороб, як кір, дифтерія та інші.

За даними Центру громадського здоров’я, за перше півріччя 2022 року лише 29,7% шестирічних дітей отримали щеплення проти туберкульозу; 23,1% — проти вірусного гепатиту В; 33,1% — проти кашлюку, дифтерії, правця; 33,2% — проти поліомієліту; 32,7% — проти хіб-інфекції; 40,7% — проти кору, паротиту, краснухи (показники охоплень вирахувані від загальної кількості дітей, що проживали в Україні до 24.04.2022).

Якщо в дитини пропущені якісь із потрібних щеплень, необхідно звернутися до педіатра – лікар допоможе їх надолужити. Якщо зв’язок із лікарем втрачений через війну, потрібно звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу. Переукладати декларацію для цього не потрібно. 

Довідка: 

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, в 6 років (вік, з якого діти вже можуть вступати до школи) у дитини мають бути: 

  • 2 дози вакцини проти кору, паротиту, краснухи (завершений курс щеплень);
  • 3 дози вакцини проти гепатиту В (завершений курс щеплень);
  • 1 доза вакцини проти туберкульозу (завершений курс щеплень);
  • 4 дози вакцини проти кашлюку (завершений курс щеплень);
  • 5 доз вакцини проти правця та дифтерії;
  • 5 доз вакцини проти поліомієліту;
  • 3 дози вакцини проти хіб-інфекції (завершений курс щеплень).

Нагадаємо, представники МОЗ разом із дитячою психологинею Світланою Ройз підготували поради для батьків, що допоможуть полегшити процес адаптації та повернення до навчання в умовах війни.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: