fbpx

"Шось нам не везе з Мар'янками": як відреагували мережі на сексизм Марцінківа

Суспільство 08:51, 23.02, 2024

Депутатка Івано-Франківської міської ради Мар’яна Вершиніна звинуватила міського голову Руслана Марцінківа у зневазі, знеціненні та сексизмі на її адресу.

Перепалка між депутаткою і міським головою сталася на сесії міської ради 21 лютого. Вершиніна запитала Марцінківа, чому земельні питання виносяться на позачергову сесію. Депутатка запропонувала зняти перший та другий пункти проєкту рішення “Про земельні питання”.

“Щось нам не щастить з Мар’янками. То одна – у Верховній Раді, одна – у міській. Блін”, – не стримав емоцій Марцінків.

“Коли ти задаєш незручні питання, тебе починають перебивати, не дають висловити думку, і взагалі не відповідають, при цьому порушують ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламент ради та інші норми законодавства. А на завершення, міський голова ще й називає “Мар’янкою”. Неприємно відчувати і бачити цю зневагу, знецінення, порушення норм чинного законодавства та сексизм. На мою думку, міський голова Руслан Марцінків повинен публічно вибачитись переді мною. Також я вимагаю, щоб головуючий дотримувався чинного законодавства та Регламенту ради”, – написала Вершиніна у фейсбуці та виставила відео перепалки з Марцінківим.

Мар’яну Вершиніну підтримали користувачі соцмереж. Вони також бачать у висловлюваннях Марцінківа знецінення, хамство, сексизм.

“Я не знаю, як довго треба тренуватись, щоб, як Мар’яна Вершиніна, відповідати на таке без сліз і зневіри, вона молодець. Хто не молодець – той лише шуткує, порівнюючи Мар’яну Вершиніну та Мар’яну Безуглу. Ну, то, може, можна порівняти і Руслана Марцінківа з Колею Тищенком? Бо їм обом, виглядає так, можна робити те, що не за правилами? Даєш кожному місту по котлеті? Порушувати регламент – можна, принижувати інших – нема питань. Дивно, що з такою харизмою не знайшлось управи на Бойків, що паплюжать національні пам’ятки та прибирають до лап комунальні землі», – іронізує очільниця організації “Д.О.М.48.24” Наталія Вишневецька.

“Мер Івано-Франківська – невихований, бидлуватий сексист, чому? Зараз розкажу. Сьогодні на сесії міської ради найпатріотичніший, смиренний християнин, традиційний сім’янин мер Івано-Франківська проявив абсолютну зневагу до депутатки міської ради. Депутатки, яка висловлює незгоду з сумнівними рішеннями мера та його команди з точки зору інтересів громади!” – написала у фейсбуці операційна директорка та аналітикиня транспортних даних у ТОВ “Оресунд” Катерина Лозовенко.

“Просто послухайте цей спіч від мера… Мар’янка. В очах адекватних людей вчинок Мар’яни лишиться гідним, вона ставить незручні питання та відстоює право на справедливість. А Руслан Романович – бидлом та сексистом, – продовжує Лозовенко. – Хочу, аби моя бульбашка не думала, що Франківськ зараз – це місто для життя. Мер та його посіпаки роблять все, аби це було не так”.

“Цьому хамству та знеціненню жінки на будь-яких посадах та у всіх державних установах має бути край. Підтримую Мар’яну Вершиніну і вимагаю поваги, чекаю вибачення та офіційних коментарів мера з цього приводу!” – підтримала депутатку письменниця Ольга Андріяшко.

“Можна мати різні політичні погляди, можна гостро дискутувати, але сексизму не місце ні в місцевому самоврядуванні, ні взагалі в Україні! Мар’яна Вершиніна, висловлюю тобі свою підтримку. Таке не можна замовчувати і толерувати. Це сором і ганьба!” – написала у фейсбуці голова правління ГС “Прикарпатський промисловий кластер” Наталія Захарова.

“Я не знаю жодного випадку, коли б головуючий до депутата-чоловіка міг би звертатись – Андрійко, Іванко, Василько… Навіть якщо це політичний опонент. Чомусь чоловіки-політики, публічні особи, такі, як Руслан Марцінків, дозволяють собі це робити по відношенню до жінок-депутаток. Що це, як не сексизм в політиці? Що це, як не слабкість, коли в тебе немає аргументів і ти починаєш так загравати із залом. Сподіваюсь, у міського голови вистачить сили і сміливості публічно вибачитись перед Мар’яною Вершиніною”, – підтримує депутатку громадська діячка з Херсона, виконавча директорка Громадського центру “Нова генерація” Оксана Глєбушкіна.

Нагадаємо, у 2016 році міський голова Івано-Франківська прославився фразою “Гей не може бути патріотом!”.

А в серпні 2016 року Марцінків доручив жінкам департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою попрасувати 1880 прапорів до Дня Незалежності. “Щоб не було тих пожованих. У департаменті є жінки? У них вдома є праски. Хай принесуть і попрасують”, – розпорядився тоді Марцінків.

Також Руслан Марцінків неодноразово виголошував ксенофобські заяви на адресу ромів і погрожував їх вивезти з міста. Зокрема, у березні 2020 року міський голова доручив встановити в Привокзальному сквері “оперативний штаб”, щоб захищати територію від “циганів ромської національності”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: