Цього року у Калуському ліцеї ім. Дмитра Бахматюка семеро учнів здобули найвищі бали з НМТ, а двоє випускників набрали максимальні 200 балів з більше ніж одного предмета, пише КУРС.
Учні ліцею на цьогорічному НМТ здобули сім двохсоток, пише Галичина. Зокрема Владислав Старчевський склав іспит на найвищий бал одразу з трьох предметів, а Валентин Тимчишин – з двох. Також по одній двохсотці – в Олексія Дзямби й Володимира Бованка. За словами директорки Калуського ліцею ім. Д. Бахматюка Оксани Табачук, це блискучий результат великої системної праці дітей, педагогів і батьків.
У загальному доробку Владислава Старчевського – 795 балів із 800 можливих. Максимальні бали хлопець набрав з історії України, математики, англійської мови. Під час складання тесту з української мови припустився тільки однієї помилки й набрав 195 балів.
Владислав розповідає, що коли дізнався про свої високі результати, то відчув надзвичайну радість: «Я прагнув цього з моменту підготовки. Місяць перед іспитом поставив собі чітку ціль – набрати максимальний бал, адже можу це зробити. І коли після тих довгих зусиль прийшло відчуття досягнення цілі, то була надзвичайна радість».
Влад розповів, що до НМТ з математики, англійської мови та української мови готувався з вересня з репетиторами, а до історії України, яку знав краще, – з січня і самостійно.
Випускник готував до НМТ з історії України своїх однокласників. І зізнається, що йому дуже сподобалося бути в ролі педагога: «Це переросло в серйозні уроки. Я і троє моїх ровесників щочетверга приходили до кав’ярні і в невимушеній атмосфері займалися. В результаті вони склали тестування на досить високі бали. Всі задоволені».
Валентин Тимчишин склав НМТ на 783 бали, зокрема з української мови та математики отримав по 200 балів, з фізики – 189, історії України – 194. Також цього року він став лауреатом премії ім. Д. Бахматюка, яку з 2018 року присуджують найкращим випускникам Калуша.
«За останні три роки Валентин мав дуже багато досягнень, перемог на обласному та всеукраїнському етапах предметних олімпіад, – розповідає Оксана Табачук. – Цього року став переможцем Міжнародного наукового конкурсу з астрономії та астрофізики, в якому брали участь 4500 учасників із 87 країн світу. Там він отримав «золоту нагороду», а також здобув національну відзнаку – продемонстрував найкращий результат серед учасників з України».
До НМТ хлопець готувався як самостійно, так і з репетиторами. Зокрема фізикою та математики займався самотужки, з української мови та історії України ходив на додаткові заняття.
“Я досить добре знав фізику й математику, тому сам міг це зробити. А от мову та історію знав гірше, тому репетиторство було для мене кращим варіантом. Це допомагає в розумінні того, що справді потрібно вчити, а що ні. Тому що на НМТ не все потрібно знати, – коментує Валентин. – Як на мене, НМТ такий собі показник реального знання. Найкраще, що можеш зробити для підготовки, – це навчитись виконувати тести, переробити їх багато. Тоді можна впізнавати тести, бо дуже часто вони мають схожі структури».
Свою підготовку хлопець розпочав у вересні. Каже, що це пізно, адже варто готуватися до складання цього іспиту вже з літа. Тому рекомендує майбутнім випускникам не зволікати з цим і не відкладати старт навчання на осінь.
Зізнається, коли дізнався свої результати, то відчув полегшення, що нарешті це закінчилося й можна видихнути. Хлопець каже, що цього року дозвілля та розваги з друзями були недоступними для нього. Адже весь час забирала підготовка до предметних олімпіад та змагань.
КУРС писав, що 16 випускників Калуського ліцею склали НМТ на 190+ балів.