fbpx

Сім'я Гнатковських стала обличчям українського етнобренду

Суспільство 17:18, 17.04, 2024

Український бренд сучасного етнічного одягу GAPTUVALNYA презентує ексклюзивну великодню колаборацію з ЦУМ Київ. Обличчям кампейну нової колекції став актор театру та кіно з Івано-Франківська Олексій Гнатковський. На фото і його сини та дружина.

Про це інформує КУРС з посиланням на VOGUE.

Нова колекція представляє декілька варіантів сорочок та суконь із вишивкою, орнаменти якої відтворені з автентичних кептарика та припинки ХІХ століття. Традиційні зображення походять з Опільського етнорегіону: досліджувані зразки, що їх бренд взяв за основу, зберігаються в Музеї етнографії Національного заповідника “Давній Галич”.

Сім'я Гнатковських стала обличчям українського етнобренду 1

 “У мене ціла колекція вишитих сорочок. Проте для мене це не просто елемент одягу, це насамперед генетична памʼять про моїх предків. Найважливіші для мене — дві сорочки, блакитного та жовтого кольорів, які моя бабуся вишила для мого діда в 1950—1960-х роках. Незважаючи на те, що вони доволі потерті, я носив їх і в університет, і на рокконцерти. Це памʼять про мою родину. Планую відреставрувати ці сорочки та передати в спадок своїм синам, щоб вони, сподіваюся, у майбутньому передали їх і своїм нащадкам”, — коментує Олексій Гнатковський.

Сім'я Гнатковських стала обличчям українського етнобренду 2

За словами Гнатковського, його головна сімейна традиція на Великдень — зібратися на свято усією родиною.

“І ми з дружиною, і діти також любимо писати писанки, а потім прикрашати ними святковий кошик, дарувати їх чи обмінюватися з друзями. Такі традиції об’єднують родину, дозволяють розуміти важливість нашої культури та, врешті, просто дарують спілкування одне за одним, що особливо важливо в умовах нашого сьогодення”, — каже Гнатковський.

Сім'я Гнатковських стала обличчям українського етнобренду 3

Придбати речі зі святкової колаборації можна в онлайн-магазині tsum.ua.

КУРС писав, що на Міжнародному українському кінофестивалі у Великій Британії “ПТАХ” переможцями стали франківські актори Ірма Вітовська і Олексій Гнатковський.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: