В Івано-Франківську у “Хартія-Хабі” показали короткометражний фільм «Ти все зрозумієш колись». Його автори через історію однієї херсонської родини спробували передати переживання усіх дружин українських військовослужбовців, пише КУРС.
За словами режисера Родіона Волкова, на початку війни домінувала документалістика, але сьогодні кіномитці вже себе так не обмежують – на часі рефлексія і меморіалізація.
«Частина кінематографістів відстоює ту позицію, що зараз не час ігрового кіно, але ми не можемо цей тумблер вмикати і вимикати. Зараз час і пісень, і театру, і ігрового кіно, і поезії, і літератури», – додає військовий і актор Олег Шульга.
Кінострічка «Ти все зрозумієш колись» – це драма про звільнення Херсона і подружжя, яке намагається зберегти сімейне тепло, спілкуючись між франківською кухнею і херсонським окопом.
- Читайте також: Олег Шульга, позивний Бандерас: “Війна і вся катастрофа, що з нами діється, – це переродження”
Акторка Оксана Стринадюк, яка зіграла головну роль, розповідає, що фільм для неї став шляхом усвідомлення, наскільки важливою є підтримка жінок військовослужбовців та наскільки помітними вони мають бути.
«Важливо побачити, скільки вони також проживають, поки їхні кохані люди на війні, поки вони захищають нашу країну. Мені, можливо, складно буде зараз себе бачити, але це був найкращий період усвідомлення того, наскільки нам треба бути в єдності, щоби наша країна вийшла з цієї травми, яка буде після війни», – пояснює Оксана Стринадюк.
Актор Ігор Захарчук, який у стрічці грав військовослужбовця, каже, що з дитинства фанатів від військової тематики і мріяв знятися у фільмі про війну.
«І десь, напевно, коли я уявляв своє майбутнє, якесь акторське, то точно знав, що хочу зіграти героя військового. Зараз я розумію, що в мене мрія не зіграти таку роль, а щоб в нашій країні було якомога менше таких історій, якомога менше можливостей, щоб писалися такі сценарії», – наголошує Ігор Захарчук.
Фільм «Ти все зрозумієш колись» – це друга частина кіноальманаху «Ми були одне одному домом», мистецького проєкту з дванадцяти історій, присвячених вшануванню пам’яті жертв війни та подвигу українського народу.