fbpx

Скриньку Степана Бандери та фото з родинного архіву передадуть у Старий Угринів

Суспільство 14:14, 04.08, 2021

Вчора, 3 серпня, в Музей визвольної боротьби у Франківську передали особисту скриньку Степана Бандери та оригінальне фото його брата Богдана, провідника українських націоналістів, яке тривалий час берегла родина.

Речі передала родина Бандери з Канади. За словами президента фонду “Літопис УПА”, який багато років контактує з родиною Бандер, Миколи Посівнича, скриньку провіднику ОУН подарувало братство УПА 9 січня 1955 року, інформує Бліц-Інфо.

“Це символічна шкатулка, вона довгий час зберігались в родині Бандер. 6-7 років тому онук передав унікальний фотоапарат, який є у фондах музею, зараз поступово передають й інші речі. Вони так само для них цінні, бо від Степана Бандери не залишилось багато матеріальних речей. Другий експонат — фотографія брата — Богдана Бандери. Вона була передана провідникові ОУН Славі Стецько в 1990-2000-х роках. Пізніше її мали подарувати в музей, але цього не сталось. Коли упорядковували архів, віднайшли її й передали сюди. Це дві дуже цікаві реліквії, бо постать Богдана Бандери також є унікальною і потребує вивчення”, — ділиться Посівнич.

Історик додає, що в планах — дізнатись, хто сидить поруч Богдана Бандери.

Завідувач історико-меморіального музею Степана Бандери у Старому Угринові, куди згодом передадуть експонати, Степан Лесів наголошує, що музей володіє значним багажем речей родини Бандери.

“У нас зібрані унікальні речі, які належали не лише Степану Бандері, але і його родині. Є цілий масив експонатів і навіть особистий фотоапарат. Приємно, що саме в цьому середовищі, в його рідному селі, буде його скринька та оригінальне фото брата”, — зазначає Степан Лесів.

Скриньку Степана Бандери та фото з родинного архіву передадуть у Старий Угринів 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: