fbpx

Руді слимаки та медведки: ефективні способи боротьби з городніми шкідниками

Суспільство 19:35, 25.05, 2023

Тепла зима, що сприяла успішній перезимівлі, та погодні умови, які спостерігаються в цей час, вплинули на збільшення чисельності та масове розповсюдження городніх шкідників – рудих слимаків і медведки (капустянки).

Читайте також:

Про способи боротьби зі шкідниками розповіли спеціалісти управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Спільне у цих шкідників – слимаків і медведки – те, що вони пошкоджують овочеві культури: капусту, помідори, салат, кабачки, баклажани, а також кормові культури та полуницю. Виїдають висіяне насіння, медведка підгризає коріння у розсади. У коренеплодах овочевих культур і бульбах картоплі, в ягодах виїдають великі порожнини.

Найкращий час для боротьби з цими шкідниками – період яйцекладки, який триває від травня до липня. Заходи боротьби мають бути спрямовані на створення несприятливих умов для розвитку молодих комах і слимаків.

Згубними для слимаків та медведки є прополювання та глибоке розпушування ґрунту протягом усього вегетаційного періоду рослин.

Враховуючи, що прийоми ці трудомісткі, потребують значних фізичних зусиль, спеціалісти радять поєднати їх з іншими методами.

Ефективні спрособи боротьби зі слимаками і медведками:

  • створіть перешкоди або доріжки, які заважатимуть шкідникам перебиратися з місця на місце. Для цього можна використовувати тирсу, кору дерева, голки хвої, пісок, щебінь, гравій тощо. Головне, щоб створена перешкода залишалася сухою;
  • шкідникам не подобаються різкі пряні аромати (часник, коріандр, розмарин, чорнобривці, хризантеми), тому рослини з таким запахом можна використовувати як бар’єр, що відлякує (для теплиць, погребів, компостних куп). Ними ущільнюють овочеві культури або сіють по периметру грядок.

Що стосується хімічного методу боротьби, то при виявленні пошкоджень слимаками та медведкою рослин необхідно провести обробку препаратами, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах, вище 25ºС, найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки.

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог, наголосили в Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, фахівці Держпродспоживслужби порадили прикарпатцям, як боротися з рудими слимаками

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: