fbpx

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду

Суспільство 20:51, 05.01, 2020

Пожежі в Австралії цими днями досягли таких масштабів, що почали самостійно формувати погоду, яка лише сприяє подальшому поширенню вогню. Про це заявило метеорологічне бюро країни.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 1

Влада оголосила з минулої п’ятниці у країні надзвичайний стан.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 3

Над величезною територією, яку охопив вогонь, утворився масштабний прошарок низького тиску, який разом з гарячим повітрям підіймає в атмосферу клуби диму від палаючої рослинності – на висоту від 10 до 50 км – і розносить їх на значні відстані.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 5

Шлейф від австралійських пожеж вже подолав майже 2 тисячі км і досяг території Нової Зеландії.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 7

Вистигаючи у верхніх шарах атмосфери, дим перетворюється на потужні купчасто-дощові хмари з грозовим потенціалом. В них формуються електричні розряди, які призводять до виникнення блискавок – а ті, своєю чергою, можуть підпалювати нові ділянки землі.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 9

Крім цього, висхідні потоки повітря здатні переносити на великі відстані напівзотлілі фрагменти рослинності, а супутні їм пориви вітру роздувають вогонь, підживлюючи полум’я киснем. Вони посилюють загоряння і збільшують загальну територію пожеж.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 11

“Сьогодні вдень у східній частині Гіппсленда на висоті понад 16 км сформувалися грозові хмари. Такі грози, спричинені вогнем, можуть збільшувати територію пожеж внаслідок блискавок, атмосферного перенесення розпеченого вугілля і сильних поривів вітру”, – йдеться в офіційному повідомленні синоптиків.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 13

Іноді грозовий процес сягає таких масштабів, що формується справжній вогняний смерч – як це сталося 2003 року в результаті пожеж неподалік від столиці країни Канберри.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 15

У вчених немає сумнівів, що безпрецедентні пожежі в Австралії – як і в Амазонії минулого року, і в Каліфорнії позаторік – один із наслідків глобального потепління. Статистика підтверджує, що кількість гроз зростає по всьому світу, пише ВВС.

Wall of Fire: Australian Bushfires

“Nothing can stop this”A mass wall of fire stretching for many kilometres in East Gippsland.https://melbournenews.melbourne

Опубліковано Melbourne News Середа, 1 січня 2020 р.
“Ніщо не може це зупинити”

Масова стіна вогню розтягується протягом багатьох кілометрів у Східному Гіпсленді.

Останнє десятиліття стало найспекотнішим за всю історію спостережень в масштабах всієї планети. Найшвидше температура підвищується в Арктиці, але найважче потепління переживає Австралія.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 17

29 грудня стало найспекотнішим днем в історії країни. На більшій частині території материка цього дня середня температура коливалася від 39 до 45 °C.

Смертоносні пожежі в Австралії змінюють погоду 19

Наочно перетворення диму палаючих лісів на грозові хмари з блискавками можна побачити на кадрах, знятих на початку грудня докторантом Австралійського Наукового Товариства Ніколасом Маккарті в штаті Квінсленд на північному сході материка.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: