fbpx

Сьогодні у Надвірній протестуватимуть медики

Суспільство 10:27, 27.11, 2019

Мирна акція протесту працівників Надвірнянської ЦРЛ відбудеться о 12 годині біля центрального входу лікарні.

Анонсувала акцію голова «Незалежної профспілки медиків» лікар Надія Толкачова.

Основна вимога медиків – погашення заборгованості та збільшення зарплатні.

«Ми хочемо адекватного рівня заробітної плати. У медичній галузі залишили рівень оплати нібито за єдиною тарифною сіткою, перший розряд якої в два з половиною рази менший від мінімальної зарплати. Наступного року він становитиме 2102 гривні, а мінімальна зарплата – 4723. Лікар-хірург вищої категорії 13-го розряду матиме заробітну плату, на 49 гривень більшу від мінімальної, тобто всього лиш 4772 грн. Ше й тих 5 тисяч зараз не виплачують. Зараз йде зимовий період і медичні працівники також змушені платити за комуналку, годувати дітей, як і всі інші люди», – говорить Надія Толкачова.

Медики також вимагатимуть захисту ЦРЛ в умовах реформування «вторинки». Зокрема, йдеться про встановлення оптимальної відстані (30-50 км) між стаціонарними закладами. А також проведення другого етапу реформи з встановленням адекватних розцінок на медичні послуги.

За словами медиків, однією із їхніх вимог є також строге розслідування фінансової діяльності Делятинської ОТГ та покарання винних у зловживаннях бюджетними коштами. Адже вважають, що кошти медичної субвенції з державного бюджету використовуються не за призначенням і не доходять до реального пацієнта та медичного  працівника.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: