Відповідне рішення, положення та форми заявок для подання проєктів мешканцями та ініціативними групами громади вже розмістили на офіційному сайті і Facebook-сторінці ОТГ, а також запустили кампанію з метою повідомлення мешканців у соціальних мережах та на офлайнових інформаційних ресурсах, передає пресслужба Івано-Франківської ОДА.
А розпочиналось усе з двох інформаційних заходів, які у квітні й травні цього року провели у Спаській ОТГ радники Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Марія Баран та Оксана Швець.
У рамках семінару «Бюджет участі як інструмент розвитку спроможних громад» у Спаській ОТГ радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС Марія Баран, презентуючи разом із заступником голови Старобогородчанської ОТГ Юрієм Іванишиним результати впровадження бюджету участі у громаді, наголошувала, що це насамперед один із способів активізувати мешканців, виявити проблемні питання і мотивувати їх брати участь у вирішенні місцевих справ.
«За допомогою впровадження громадського бюджету в усьому світі «лікують» суспільну апатію та байдужість. Досвід прикарпатських ОТГ, які вже два роки поспіль користуються цим інструментом, доводить, що саме таким чином невеликі, але дуже потрібні для людей об’єкти будуть з’являтись у потрібних місцях і громада відчує свою згуртованість», – вважає Марія Баран.
Тож у липні 2019 року Спаська сільська рада ОТГ прийняла рішення «Про затвердження Програми бюджету участі Спаської сільської ради об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки».
«В 2019 році на співфінансування проєктів бюджету участі у Спаській громаді виділять 100 тисяч гривень. Наразі вже стартувала подача заявок на конкурс. А голосування за подані проєкти буде тривати протягом вересня 2019 року. І до кінця поточного року проєкти-переможці планують реалізувати», – розповіла начальник відділу економіки, інвестиції та зовнішніх зв’язків Спаської ОТГ Світлана Гелин.
У наступні роки, за її словами, сума співфінансування на проєкти бюджету участі буде затверджуватись разом із бюджетом громади.
«Найголовніше, що кошти, які громада виділяє на бюджет участі, – говорить радник з місцевих фінансів Івано-Франківського ЦРМС Оксана Швець, – залишаються на території громади, за них реалізовуються проєкти, які дійсно потрібні людям. Важливий момент, що з’являється співфінансування або в грошовому вигляді, або у вигляді робіт, які виконують мешканці. Завдяки впровадженню бюджету участі з року в рік буде зростати довіра до органів місцевого самоврядування, а також рівень сплати податків».
А щоб мешканці активніше долучались до написання проєктів для бюджету участі, у травні цього року Івано-Франківським ЦРМС було проведено тренінг «Основи написання зразкових проєктів для участі у конкурсі «Бюджет участі Спаської об’єднаної територіальної громади на 2019-2020 роки».