fbpx

Спека провокує інсульти: невролог Франківської ЦМКЛ про групи ризику та симптоми

Суспільство 14:08, 17.07, 2024

Аномальна спека впливає на всіх, однак в найбільшій зоні ризику – люди з серцево-судинними захворюваннями. Лікарка-невролог Франківської центральної міської клініної лікарні назвала групи ризику та насторожуючі симптоми, пише КУРС з посиланням на ЦМКЛ.

Спека провокує інсульти. Завідувачка неврологічного відділення для хворих з порушеннями мозкового кровообігу ЦМКЛ Ірина Кобець відзначає:

«Висока температура повітря в поєднанні з високою вологістю, яка є характерною для нашого регіону, є несприятливою для організму людини. Спека призводить до підвищеної температури тіла та пітливості. Через це відбувається згущення крові і виникає ризик тромбоутворення. Тому зростає кількість ішемічних інсультів».

Під впливом жаркої погоди може підвищуватись і артеріальний тиск.

«Тому збільшилась кількість геморагічних інсультів, які розвиваються в результаті порушення цілісності (розриву) артеріальних судин мозку на фоні гіпертонічного кризу», – пояснює Ірина Кобець.

В групі ризику виникнення інсульту пацієнти з вегетосудинною дистонією, а також ті, які мають постійні мігрені. Вони є метеозалежними, а спека може провокувати судинні кризи, мігренозні пароксизми.

В спекотні дні записатись на консультацію до сімейного лікаря чи до невролога задля профілактики інсульту варто людям з гіпертронічною хворобою, цукровим діабетом чи пацієнтам з порушеннями ритму серця.

«Важливим є вживання препаратів, які не дають утворюватися тромбам внаслідок згущення крові під впливом аномальної спеки», – говорить лікар.

Завідувачка неврологічного відділення для хворих з порушеннями мозкового кровообігу ЦМКЛ Ірина Кобець
Ірина Кобець

Ірина Кобець називає основні початкові симптоми виникнення інсульту:

«Раптово виникає запаморочення, головний біль і головокружіння, затерпання кінцівок, порушення мови. На це обов’язково треба звернути увагу і якнайшвидше слід звернутись за медичною допомогою».

Завідувачка неврологічного відділення для хворих з порушеннями мозкового кровообігу ЦМКЛ дає поради для профілактики інсульту під час спекотної погоди:

«Уникати фізичного навантаження під прямими променями сонця, а також різких перепадів температури.

Перепад від +30 градусів на вулиці до +18 градсів у приміщенні, де встановлений кондиціонер, є достатньо значимий для здоров’я, і внаслідок цього наступає різкий спазм судин. Тому є ризик втрати свідомості, запаморочення, можуть виникати перехідні розлади мозкового кровообігу.

Слід також дотримуватись адекватного водного режиму (пити не менше як 2 л на день) та низькокалорійної дієти (менше вживати тваринну і білкову їжу, більше їсти рослинну їжу). Надзвичайно важливо вдягати головні убори і уникати прямих променів сонця».

КУРС писав, що через спеку на Прикарпатті зросла кількість викликів екстреної медичної допомоги.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: