fbpx

Замерзає газова колонка через димохід – що робити? Способи захистити обладнання від холоду

Суспільство 16:28, 23.09, 2023

Дуже важливо, щоб газова колонка стабільно працювала в холодну пору року. Важливо це тому, що саме цей прилад підтримує комфортну температуру в приміщенні, а нерідко й забезпечує домогосподарство гарячим водопостачанням. В окремих випадках, якщо газова колонка припиняє працювати з якоїсь причини, температура в приміщенні може стати непридатною для проживання.

обмерзання димоходу газової колонки

Чому замерзає димохід?

Поширеною причиною раптової зупинки газового котла під час опалювального сезону є обмерзання димоходу. Навіть якщо котел встановлений у добре утепленому приміщенні, димохід є своєрідним містком між цим приладом і зовнішнім середовищем. Тому якщо димохід котла обмерзає, функціонування котла порушується.

Чому димохід газової колонки обмерзає?

  • Низька температура повітря – екстремально низькі температури можуть сприяти обмерзанню димоходу, появі на ньому обледеніння. Прискорити процес обледеніння може вітряна погода.
  • Висока вологість надворі – підвищена вологість може створювати передумови для утворення льоду в димоході.
  • Сніг в димоході – при потраплянні великої кількості снігу в димохід можуть виникати непрохідність і обмерзання.
  • Неправильний монтаж – при установці димоходу майстер повинен дотримуватися всіх вимог виробника. Димохід треба монтувати під певним кутом, довжина труби може відрізнятися в залежності від моделі чи впливу зовнішніх факторів, також можуть бути вимоги до її розміщення.

Як проявляється обмерзання димоходу?

Якщо газова колонка раптово припинила працювати, особливо якщо це сталося в час опалювального сезону, треба якомога швидше з’ясувати причини і усунути несправність. Для цього слід розібратися в першопричині з огляду на ознаки, які проявляються в роботі газового котла.

В окремих випадках дати однозначну відповідь, що сталося обмерзання димоходу, нема змоги, оскільки подібні ознаки можуть мати й інші варіанти несправностей. В таких випадках можна зіставити сукупність ознак і провести діагностику всіх можливих варіантів несправностей. Найчастіше в таких випадках найбільш грамотним рішенням буде звернення до фахівця.

Найчастіше при обмерзанні димоходу відбувається таке:

  • При включенні газової колонки вона працює короткий час, після чого полум’я гасне;
  • На дисплеї з’являється код, який відповідає помилці «Полум’я не виявлено», також про помилку можуть сигналізувати індикатори, якщо дисплей не передбачено конструкцією приладу;
  • На поверхні повітропроводу газової колонки з’являється конденсат.

Як усунути обмерзання димоходу газової колонки?

Безумовно, дуже бажано позбутися загрози обмерзання димоходу заздалегідь, а не займатися вже його неприємними наслідками.

Як можна усунути чи запобігти обмерзанню димоходу – в порадах від спеціалістів київського сервісного центру nadomu.kiev.ua:

  • Утеплення димоходу – може видатися упередженням, але насправді це ефективний превентивний захід від обмерзання димоходу. Утеплення проводять кількома способами, наприклад оштукатурюванням димоходу чи мінеральною ватою. Такий метод дозволить не тільки уникнути обмерзання димоходу, але й зменшить тепловтрати, збільшить ефективність роботи котла.
  • Збільшення потужності – мається на увазі не збільшення температурного режиму, який має підтримувати котел, а зміна потужності роботи приладу. Для такої маніпуляції дуже рекомендується звернутися до фахівця. Підвищення потужності роботи котла призведе не тільки до мінімізації загрози обмерзання димоходу, але й до збільшення витрати палива.
  • Коригування різниці температур – щоб уникнути ефекту обмерзання димоходу, можна провести коригування різниці температур, при яких відбувається ввімкнення і вимкнення котла. Робиться це через програматор, різницю температур встановлюють до мінімальної межі.
  • Модернізація коаксіальної труби – цей елемент котла призначений для відводу конденсату, який утворюється в повітряному каналі колонки. Якщо в коаксіальній трубі збирається волога, це може призвести до обмерзання. Щоб цього уникнути, зрізають зовнішній корпус труби до 20 см, це дозволить запобігти накопиченню вологи, тоді як внутрішня труба не обрізається.

Помилки при виконанні робіт

Помилки при усуненні несправності нерідко призводять до ще гірших наслідків, ніж сама несправність.

Головні помилки при виконанні робіт:

  • Використання неякісних матеріалів;
  • Недотримання технологічного процесу при монтажі чи модернізації окремих елементів;
  • Неправильна ізоляція димоходу.

Не дайте зимовому холоду застати вас у біді! Збережіть наш сайт nadomu.kiev.ua/remont-kolonok/ і телефони, щоб отримати оперативний ремонт газових котлів при першій же несправності.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: