У Франківську стартувало чотирирічне навчання Станіславської школи психотерапевтичних мистецтв. Психологи, філософи, соціальні працівники з усієї країни та актори Франківського драмтеатру вчитимуться тонкощам психотерапії, аби надавати допомогу українцям, травмованим війною.
Перші консультації учасники школи почнуть надавати ще під час навчання. А згодом заплановане створення цілої мережі психотерапевтів, де можна буде обрати відповідного фахівця. Зокрема, консультування військових буде безплатним, пише Репортер.
Завідувач кафедри психіатрії ІФНМУ Михайло Пустовойт розповідає, що створення такої школи – це потреба часу. Адже через війну в Україні значно зріс запит на психотерапевтичну допомогу, а фахівців не вистачає.
“Мета Станіславської школи психотерапевтичних мистецтв – створення психотерапевтичного середовища в Івано-Франківську. На цей момент ми маємо таку кількість травмованих бійців і переселенців, що наявні кадри не справляються, – говорить Михайло Пустовойт. – Ця школа – один з елементів створення професійного середовища. Це проєкт власного досвіду, коли учасники отримують знання та досвід, як можна допомогти іншим. Для того щоб психотерапевт був спроможним допомогти, він має бути вміти допомогти собі, освоїти навички розуміння себе і вміти переводити це в слова”.
Учасники школи – лікарі-психологи, люди з освітою філософів та соціальних працівників, а також – актори Франківського драмтеатру. Загалом – 200 осіб. Набір учасників школи вже завершився, але після першого семестру, коли частина учасників відсіється, планують добір.
Перший етап школи буде чотири дні на базі драмтеатру. Далі учасники школи збиратимуться двічі на рік чотири роки поспіль. Учасники – з усієї України, зокрема з Одеси, Львова, Чернівців, Тернополя. До школи долучилися й 12 акторів Франківського драмтеатру. А сам театр виступив і як партнер “Станіславської школи психотерапевтичних мистецтв”.