Студенти Прикарпатського національного університету залучені в проєкт UNIVERSEH 2.0., що реалізується консорціумом Європейських космічних університетів (European Space University for Earth and Humanity).
В цьому проєкті ПНУ працює разом з University of Toulouse (Франція), AGH University of Science and Technology in Krakow (Польща), University of Luxembourg, University of Dusseldorf (Німеччина), Lulea University of Technology (Швеція).
Впродовж року студенти ПНУ матимуть можливість брати участь у конференціях, зустрічах, форумах та школах, поєднаних «космічною» тематикою, інформує пресслужба вишу.
Зокрема, студентки фізико-технічного факультету, факультету математики та інформатики Любов Бабінчук та Юлія Лазарович взяли участь у зимовій школі Arctic Winter School на базі Інституту космічної фізики (Кіруна, Швеція).
Захід включав курс мультидисциплінарних лекцій та семінарів, на яких ішлося про атмосферу та сонячно-земну взаємодію, кліматологію, космічну погоду, використання наносупутників та аерозондування для спостереження за приполярними регіонами Землі.
В перспективі студенти будуть залучені до робочих груп для розв’язку комплексних проблем змін клімату, ефективного використання природних ресурсів, забезпечення сталого регіонального розвитку відповідно до цілей ЄС.
Стратегія, яку розвиває Єврокомісія, передбачає застосування освітньої, науково-технічної та інноваційної складових для можливості отримання нових продуктів та послуг, пов’язаних з «космічним» сектором економіки.
В цьому контексті активності проєкту UNIVERSEH 2.0 націлені передусім на цілеспрямоване формування інтернаціональної команди фахівців, які будуть здатні спільно вирішувати важливі для Європи і України практичні завдання.
КУРС писав, що студенти ПНУ побували в ролі учасників космічних експедицій