Станом на 4.00 24 червня у 15 районах Прикарпаття відбулось підтоплення у 165 населених пунктах, з них залишився підтопленим 161 населений пункт.
В області підтоплено:
- 4596 житлових будинків;
- 6 ФАП та 1 АТС;
- 8873 присадибних ділянок;
- 3002 підвальних приміщень;
- 3083,56 га с/г угідь;
- 110 км автодоріг зруйновано;
- 427,5 км автодоріг пошкоджено;
- 90 мостів зруйновано;
- 130 мостів пошкоджено;
- 285 осіб відселено;
- 1850 м берегоукріплень зруйновано.
Голова ОДА Віталій Федорів вчора на брифінгу озвучив цифру у 400 мільйонів гривень збитків від негоди, за попередніми підрахунками.
Мешканці області та рятувальники у мережі діляться вражаючими фото потічків та рік, які розливаються на дороги та затоплюють будинки.
У цьому матеріалі КУРС публікує найсвіжіші дані від рятувальників, поліції, керівництва населених пунктів та мешканців Прикарпаття, що стосуються негоди.
Хроніка
24 червня
17.25 На Прикарпатті понад 100 випускників через повінь не зможуть здати ЗНО – прем`єр порадив не переживати.
“Ця ситуація буде вирішена по області і по всіх областях, якщо ще десь буде. Ми визначимо час і процедуру, і все владнаємо. Батькам і дітям не потрібно переживати з цього приводу – це стихія, сьогодні важливо зберегти життя і здоровя людей. Це пріоритет номер один”, – сказав Шмигаль.
17.23 Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу розповів про результат робочої поїздки на Прикарпаття у зв’язку з негодою.
За його словами, для боротьби зі стихією на Франківщину передислокували 4 гелікоптери. Один з них медичного призначення, може евакуйовувати хворих. Також додатково перекинуто 150 бійців Нацгвардії, які можуть допомагати постраждалим.
Голова ІФ ОДА Віталій Федорів звернувся про початкову допомогу у сумі 500 млн грн для ліквідації наслідків повені і усунення небезпеки. Також є потреба у сумі 82 млн гривень на відновлення пошкоджених дамб.
“Завтра на позачерговому засіданні Кабміну ми розглянемо питання виділення коштів з резервного фонду”, – сказав Шмигаль.
Загальна сума збитків наразі невідома. Ситуація в окремих населених пунктах залишається критичною.
16.30 Аваков відправить у затоплений Ланчин вертоліт з їжею
“Прикарпаття, смт Ланчин: підтоплено близько 160 житлових будинків, евакуйовано 200 людей, зруйновано комунікації(електрика і газ). Перекидаємо сюди великогабаритну техніку НГУ, додаткові сили рятувальників та поліції. Доставимо їжу”, – зазначив Аваков під час візиту у затоплене повінню селище.
15.36 Автомобілем не проїхати – річка Свіча зруйнувала міст в селі Підбереж
14.36 З урочища Роги на Верховинщині гелікоптером евакуювали породіллю
З урочища Роги Верховинського району до села Ільці гелікоптером доправлено породіллю. Жінку передано працівникам швидкої невідкладної медичної допомоги, повідомляє пресслужба ДСНС України.
Також в урочище Роги рятувальники доставили продукти харчування.
Зазначається, що рятувальники продовжують допомагати людям, що постраждали від негоди.
14.29 Вода у Дністрі може піднятися ще на метр
У другій половині доби 24 червня на Днiстрi очiкується проходження максимальних рiвнiв води паводку в см над нулем поста:
- Галич – 730-770см – затоплення заплави, с/г угiдь, затоплення прирiчкових госпоб’єктiв та будинкiв в м.Галич (рiвень води на 24 червня на 08 год. – 720см);
- Нижнiв – 830-870см – затоплення заплави, с/г угiдь, початкове затоплення госпоб’єктiв та будинкiв в прирiчкових н/п Тлумацького району (рiвень води на 24 червня на 08 год. – 729см).
12.10 Через паводок на Прикарпатті Укрзалізниця скасувала курсування 7 приміських поїздів
З 24 червня не курсуватимуть 4 приміські поїзди: Коломия — Снятин, Снятин — Коломия, Ворохта — Івано-Франківськ та Івано-Франківськ — Ворохта, інформує пресслужба Укрзалізниці.
Також з 25 червня Укрзалізниця скасувала курсування трьох поїздів: Снятин — Коломия, Коломия — Снятин, Ворохта — Івано-Франківськ.
11.00 Франківський фотограф показав підтоплені Вовчинець та Клузів у районі злиття двох Бистриць.
Фотограф Руслан Веселий у мережі “Фейсбук” оприлюднив світлини, зроблені вранці 24 червня у районі злиття Бистриці-Солотвинської та Бистриці-Надвірнянської.
На світлинах видно підтоплені будинки у селах Вовчинець та Клузів.
зЗлиття двох Бистриць. Село Вовчинець. Фото Руслана Веселого Злиття двох Бистриць. Село Вовчинець. Фото Руслана Веселого Злиття двох Бистриць. Село Вовчинець. Фото Руслана Веселого Злиття двох Бистриць. Село Вовчинець. Фото Руслана Веселого Злиття двох Бистриць. Село Вовчинець. Фото Руслана Веселого Злиття двох Бистриць. Село Вовчинець. Фото Руслана Веселого Злиття двох Бистриць. Село Вовчинець. Фото Руслана Веселого
Також у телеграм-чаті ЧАТ-112 опублікували відео підтоплених будинків у селі Клузів.
Місцеві мешканці повідомляють, що станом на 10 годину вода у Клузові продовжує прибувати.
10.45 У мережі опублікували відео затопленого Галича з висоти пташиного польоту
Як повідомляв КУРС, через підняття води в місті Галич перекрито рух на автомобільному мосту через Дністер на трасі Н-09 “Львів – Івано-Франківськ”.
9.58 На Верховинщину направлено додаткові сили та авіацію МВС
Про це повідомляє пресслужба ДСНС України.
“Наразі здійснюється евакуація людей, повітряний та наземний моніторинг, берегоукоіплення, відкачування та відведення води”, – йдеться у повідомленні.
8.40 Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр МВС Арсен Аваков зранку вилетіли з Києва до Івано-Франківської області.
Про це повідомив Денис Шмигаль.
“Жахливі паводки на Прикарпатті, Буковині та Закарпатті. Вилітаю в Івано-Франківську область, щоб на місці скоординувати діяльність органів влади у подоланні наслідків негоди”, -– написав Шмигаль.
Також на Франківщину вилетів командувач Національної гвардії України Микола Балан і голова ДСНС України Микола Чечоткін.
08.11 Станом на ранок 24 червня на території 15 адміністративних районів (Верховинський, Тлумацький, Снятинський, Коломийський, Тисменицький, Долинський, Калуський, Богородчанський, Рожнятівський, Надвірнянський, Городенківський, Косівський, Галицький райони, Івано-Франківська та Яремчанська міська рада) відбулось підтоплення у 165 населених пунктах, з них залишились підтопленими 161 населений пункт.
Загалом підтоплено:
4596 житлових будинків;
6 ФАП та 1 АТС;
8873 присадибних ділянок;
3002 підвальних приміщень;
3083,56 га с/г угідь;
110 км автодоріг зруйновано;
427,5 км автодоріг пошкоджено;
90 мостів зруйновано;
130 мостів пошкоджено;
285 осіб відселено;
1850 м берегоукріплень зруйновано;
Досі через зсув заблоковано автомобільну дорогу Н-09 Мукачево – Львів у с. Микуличин.
За минулу добу працівники пожежно-рятувальної служби відкачали воду з 60 житлових будівель та 5 об’єктів, відвели воду з 50 дворогосподарств (орієнтовно 9700 м куб.), розчистили 5 ділянок автомобільних доріг від зсуву ґрунту протяжністю 75 м, прибрали 12 повалених дерев з проїжджих частин доріг, евакуювали із зони підтоплення 285 осіб та врятували 56 осіб, надали допомогу по буксируванню із зони затоплення водіям 6 транспортних засобів.
Відновлено транспортне сполучення з 21 населеним пунктом Верховинського району: Барвінків, Бистрець, Біла Річка, Білоберізка, Буковець, Голови, Голошина, Грамотне, Гринява, Дземброня, Замагора, Зелене, Шибене, Кохан, Перехресне, Пробійнівка, Стовпні, Топільче, Хороцеве, Яблуниця, Явірник.
На 24 червня у більшості районів області переважно без опадів до кінця доби очікується поступове зниження рівнів води.
23 червня
19.58 У селі Загвіздя, що під Івано-Франківськом, затопило значну частину центральної дороги.
19.32 В Бабині Середньому Лімниця зруйнувала дамбу: підтоплено три десятки дворів і пасовища
Внаслідок продовження проходження дощових паводків ділянка водозахисної дамби на річці Лімниця, яка була пошкоджена паводковими водами на початку червня, протягом останньої доби зазнала додаткових руйнувань, повідомляє Дністровське БУВР.
Як наслідок, відбувся перелив паводкових вод через зруйновану ділянку дамби на прилеглі землі сільської ради. Станом на сьогодні затоплено пасовище та зазнали підтоплень майже три десятки домогосподарств.
19.15 У Франківську через підтоплення відключили електропостачання у дитсадку “Вишиванка” та тролейбусному депо
В Івано-Франківську через паводок відключено від електропостачання три підстанції. Найскладніша ситуація по вулиці Хіміків. Про це на засіданні комісії ТЕБ і НС в Івано-Франківську повідомив Директор філії АТ “Центральна” Ігор Пархуць.
“Відключено три будинки по Хіміків №21, 23, 25 і дитячий садок “Вишиванка”. Це по заявці енергетиків, бо у щитові прибула вода і було коротке замикання, – зазначив Пархуць. – Також там у нас розташована підстанція РП-12 – підстанція, яка живить усі підстанції. Якщо її затопить, буде знеструмлено половину мікрорайону Пасічна”.
За словами директора КП “Електроавтотранс” Віталія Голутяка, також вода підійшла у тролейбусне депо.
“90% території депо у воді. Вода на першому поверсі практично у всіх приміщеннях. Ми відключили електрику, бо у приміщенні заходиться наша тягова підстанція. Ми не можемо ризикувати”, – сказав Голутяк.
Другу добу майже всі тролейбуси будуть ночувати біля радіозаводу.
18.30 В Отинії укріплюють дамбу
17.50 Негода завдали Прикарпаттю збитків на понад 400 млн грн
Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОДА.
За попередніми підрахунками, для відновлення інфраструктурних об’єктів необхідно понад 400 мільйонів гривень, яких в обласному бюджеті немає. Тож керівництво Прикарпаття звертатиметься до Уряду з проханням надання фінансової допомоги для подолання наслідків негоди.
За прогнозами синоптиків, 24 червня на території області збережеться дощова погода. 25-26 червня на зміну циклону прийде антициклон, однак рівень води в бассейнах річок продовжуватиме підніматися
15.34 Поліція назвала ділянки доріг на Прикарпатті, проїзд якими відстуній або ускладнений
Через розлиття річки у межах сіл Татарів та Микуличин автошлях Н-09 сполученням «Мукачево – Рогатин» став непроїзним. Поліцейські на місці та забезпечують безпеку.
У двох місцях дорога зруйнована та заблокована: на дорозі між Яремчем та Микуличином стався зсув ґрунту, а в Татарові річка підмила дорогу. У самому Микуличині теж розлився потічок.
Дорога державного значення Р-24
Дорога в селі Криворівня Верховинського району підтоплена внаслідок виходу з берегів річки Чорний Черемош.
Проїзд транспортних засобів можливий, крім великогабаритних.
У селі Підгайчики Коломийськоно району вода підмила міст у сторону Городенки. Можуть проїхати лише легкові автомобілі.
Поліцейські на місцях та проводять бесіди з водіями з метою інформування про ситуацію на автошляхах району.
15.25 Дамбу в Угорниках екстрено укріплюють, – Марцінків
Міський голова Франківська Руслан Марцінків з представниками УКБ та сільською головою Угорників Любов’ю Атаманчук відвідали угорницьку дамбу.
На місці ухвалили рішення негайно укріпити дамбу, щоб завадити прориву на пошкодженій ділянці. А капітальний ремонт споруди планують провести до кінця літа, повідомляє пресслужба міського голови.
Оскільки у випадку прориву може затопити частину села, завдання номер один – забезпечити стійкість водозахисної дамби, говорить начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Івано-Франківської міської ради Ігор Влізло.
15.07 Рятувальні роботи в селі Кропивник Калуського району – працівники ДСНС евакуюють людей
14.47 У Добровлянах Лімниця знесла стіну колиби
Річка Лімниця вийшла з берегів та затопила колибу у селі Добровляни Калуського району.
Про це КУРСу повідомив очевидець.
14.30 Рятувальники евакуйовують населення на території Яремчанської міськради
13.42 У мережі опублікували відео зсуву ґрунту на трасі між Микуличином і Яремчем
Проїзд транспорту повністю заблокований.
13.17 У поліції назвали населені пункти, які найбільше потерпіли від негоди
Станом на 12:30 23 червня підтоплені 73 населені пункти, в одинадцятьох районах затоплено 450 домогосподарств, а також зруйновано 6 дерев’яних мостів і частково розмито дороги.
Найбільше від опадів постраждали такі населені пункти районів області:
- Верховинський район (Бистрець, Дземброня, Зелене, Явірник, Пробійнівка, Голошино, Білоберізка ОТГ, Перехресне, Кохан, Волова, Довгопілля, Поляки, Стебні, Довгі Толоки, Яблуниця).
- Коломийський район (Черемхів, Лісний Хлібичин, Велика Кам’янка, Казанів, Корів, Жукотин, Коршів).
- Калуський район (Калуш, Кадобна, Кропивник, Сівка Калуська, Пійло, Довга Калуська, Тужилів, Голинь, Добровляни).
- Тисменицький район (Тисмениця, Угринів, Ямниця, Майдан, Старий Лисець, Лисець, Чорнолізці, Слобідка, Клузів, Рибне).
- Долинський район (Долина, Оболоня, Новоселиця, Старий Мізунь, Белеїв, Тростянець, Рахиня, Солуків, Кропивник, Велика Тур’я, Княжолука, Пациків, Раків, Надіїв, Тяпче).
- Рожнятівський район (Нижній Струтин, Верхній Струтин, Небилів, Перегінське, Спас, Брошнів, Петранка, Липовиця, Луги, Лоп’янка).
- Косівський район (Тюдів, Розтоки, Кути, Косів, Розтоки, Пістинь, В.Рожен).
- Богородчанський район (Солотвин, Жураки, Марковка, Глибоке).
- Тлумацький район (Гончарів, Обертин).
- Снятинський район (Княже).
- Яремчанська міська рада (Микуличин, Татарів, Ворохта).
- Надвірнянський район (Ланчин, Зелена).
- Городенківський район (Росохач, Виноград).
Також 3 села без світла у Тисменицькому районі: Слобідка, Клузів, Рибне.
13.05 У селі Розтоки Косівського району Черемош затопив дорогу. Проїзду немає
12.58 У Микуличині стався зсув ґрунту, дорогу заблоковано
Про це повідомляють користувачі телеграм-чату 112.
Зазначається, що зсув стався на ділянці між Микуличином і Яремчем.
12.53 Патрульна поліція просить водіїв залишатися вдома і утриматися від поїздок
“Друзі, всі ми бачимо погіршення погодних умов та їх наслідки. Тому будьте особливо уважними, без нагальної потреби не покидайте домівки та утримайтеся від поїздок.
Якщо у вас виникла потреба сісти за кермо, будьте уважними, слідкуйте за дорожньою обстановкою та дотримуйтеся правил дорожнього руху.
Побачивши, що хтось потрапив у скрутне становище через негоду, – телефонуйте за номером “102” або повідомте про це аварійні служби”, – повідомили у поліції.
12.45 Тривають рятувальні роботи у селищі Ланчин на Надвірнянщині
12.22 “Ситуація погіршується”: мер Долини закликав не чекати і зголошуватися на евакуацію
Станом на сьогоднішній ранок у Долині ускладнилася ситуація з підтопленням житлових масивів. Міський голова Володимир Гаразд запропонував людям евакуацію.
“В цілому ситуація погіршується. Продовжує йти дощ”, – повідомив Гаразд.
Володимир Гаразд наголосив, що рівень води зростає, тож людям є сенс не чекати ночі і біди, а зголоситися раніше і перебути підтоплення в безпечному місці.
Людей готові відселяти. Передбачили два заклади – спорткомплекс біля стадіону та ліцей-інтернат. Там є спальні місця.
12.03 Рятувальники допомагають мешканцям села Завадка на Калущині
11.43 У мережі опублікували відео бурхливого Чорного Черемоша
Відео відзняв Ярослав Зеленчук приблизно о 9 годині, 23 червня.
11.29 На Калущині річка Сівка стрімко вийшла з берегів та підтопила житлові будинки
Зокрема підтоплено будинки у селі Голинь. Про це у соцмережах повідомляють місцеві мешканці.
Василь Гладенький зазначає, що Сівка розлилася менше ніж за годину. Перша світлина зроблена о 9.09
Друга о 9.40
Наразі вода затопила двори та підвали місцевих мешканців.
11.25 Через негоду на Прикарпатті знеструмлено 42 населені пункти
Станом на 10:00 год. в області повністю знеструмленими залишаються 19 населених пунктів, 23 – частково.
Найбільше негода зачепила Богородчанський, Верховинський, Долинський, Калуський, Косівський, Надвірнянський та Рожнятівський райони.
Більшість вимкнень залишились ще з вчорашньої доби: сильні дощі практично не припинялись, створюючи нові аварійні ситуації, ускладнюючи ремонтні роботи та роблячи їх небезпечними. Серед причин вимкнень – затоплення підстанцій, пошкодження електроустаткування водою, падіння опор. У гірських регіонах через дощі відсутній доступ до електрообладнання, що значно уповільнює роботу бригад.
“Сьогодні вранці погодні умови стабілізувались. Енергетикам вдалось виявити більшість пошкоджень і приступити до їх ремонту. За сприятливих погодних умов електропостачання планують відновити до вечора”, – йдеться у повідомленні Прикарпаттяобленерго.
11.15 Через негоду ускладнено рух транспорту у гірських районах
Про це повідомив голова САД в Івано-Франківській області Василь Буджак.
Через проливні дощі, які не припиняються і спричинили миттєве підняття рівня води в річках і потічках, ускладнено рух транспорту на дорогах державного значення, особливо в гірській місцевості:
- Р-24 від Татарова через Ворохту – Кривопілля – Верховину –Криворівню – Косів – Пістинь – Яблунів – Коломию;
- Н09 від Делятина – Яремче – Татарів – Яблуниця;
- Р-62 «Криворівня-Чернівці»;
- Т-09-09 «Снятин – Косів – Кути»;
- Р21 «Долина – Хуст».
“Просимо утриматись від поїздок цими ділянками доріг до настання сприятливих погодних умов. Протистояти стихії важко! Важливо оперативно ліквідовувати її наслідки! Підрядні підприємства цілодобово працюють над ліквідацією паводкових зсувів і селевих потоків. Задіяна вся наявна дорожня техніка”, – повідомив Буджак.
Про будь-які проблеми, які виникають, просять повідомляти телефоном: (0342)549303.
11.07 Рятувальник Віктор Худяк повідомив, що в Осмолоді під натиском води просів міст через річку Молода.
Рух в лісові масиви припинено. При в’їзді в Осмолоду, біля форельного господарства, висота води на дорозі до пів метра.
11.00 За повідомленням Гідрометцентру, 23 – 24 червня на ріках Івано-Франківської області очікується продовження формування високого дощового паводка на 0.5 – 1.5 м над поточними, в окремих ділянках на 2,0 – 2,5 м, на річці Прут – в ділянці м. Коломия-держкордон – на 2,0 –2,5 м.
10.56 Рятувальники показали, як ліквідовували наслідки негоди 22 червня у селі Лісний Хлібичин Коломийського району.
Як повідомляв КУРС, у Лісному Хлібичині потічок стрімко вийшов з берегів та підтопив десяток будинків і трасу Франківськ – Коломия.