fbpx

Суд оштрафував Кутський лісгосп на 520 000 грн за незаконну рубку в Нацпарку

Суспільство 11:42, 19.08, 2020

Господарський суд Івано-Франківської області стягнув з Державного підприємства “Кутське лісове господарство” 520 086,50 гривень шкоди, заподіяної лісу на території Національного природного парку “Гуцульщина”.

Суд встановив, що працівники ДП “Кутське лісове господарство” здійснили незаконну рубку дерев у кількох кварталах НПП “Гуцульщина” у період з березня 2019 року по грудень 2019 року, повідомляє пресслужба Господарського суду.

Розмір шкоди, заподіяної природним комплексам територій та об’єктів природно-заповідного фонду незаконною рубкою на території НПП “Гуцульщина”, становить 520 086,50 грн.

Факт незаконної рубки дерев підтверджено актами перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства.

Зазначена вирубка проведена на підставі лісорубного квитка від 20.03.2019, який Західний апеляційний господарський суд зобов’язав ДП “Кутське лісове господарство” анулювати, оскільки він виданий з порушеннями.

Судовими рішеннями у пов’язаних справах за участю тих же сторін встановлено факт того, що НПП “Гуцульщина” є постійним лісокористувачем кварталів, де проводилась вирубка лісу.

Нагадаємо, що НПП “Гуцульщина” є об`єктом природоохоронного фонду загальнодержавного значення та розташований на території Косівського району Івано-Франківської області. Загальна площа парку становить 32 271 гектар.

Статтею 107 Лісового кодексу України встановлено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: