fbpx

Суд Руслана Коцаби перенесли, підсудний просить повернути Тетяну Монтян

Суспільство 09:00, 10.10, 2023

9 жовтня у Коломийському міськрайонному суді мали продовжити розгляд провадження обвинуваченого у держзраді Руслана Коцаби. Через відсутність його адвокатки засідання перенесли. Прокурор вважає, що справу затягують.

Як повідомляє Суспільне, на засіданні обвинувачений Руслан Коцаба попросив відновити електронний ключ його другій адвокатці Тетяні Монтян.

“Вона має доступ до Starlink. Якби їй відновили електронний ключ — вона обов’язково під’єднувалася б. Тетяна хоче продовжувати бути моїм захисником, і я не маю наміру відмовлятися від її послуг. Присутність двох адвокатів допомогла б”, — говорить Руслан Коцаба.

За словами судді Олександра Калинюка, якщо не буде правових перешкод, Тетяна Монтян може бати участь у засіданні.

“Тут не тільки від нас залежить. Якщо вона буде мати відновлений ключ і не буде жодних правових перешкод, вона може брати участь. Суд не має в розпорядженні відомостей, які могли б не допускати Монтян до участі в цій справі”, — каже Олександр Калинюк.

Натомість прокурор Олексій Безрукий повідомив, що Тетяна Монтян перебуває в розшуку.

“Щодо Монтян можу сказати інформацію з відкритих джерел. Їй повідомили про підозру в тяжких злочинах проти національної безпеки. Вона цей час є підозрюваною, можливо, навіть вже обвинувальний акт направлений до суду. Те, що вона перебуває у розшуку, — це загальновідомий факт”, — говорить Олексій Безрукий.

Відсутність другої адвокатки Світлани Новицької прокурор вважає затягуванням справи.

“Ми дали їй, як виняток, можливість провести відеоконференцію з власного пристрою. Навряд чи справа у Хмельницькому суді затягнулася. Вийти на зв’язок зі свого телефону вона мала можливість. На мою думку, це свідоме затягування, оскільки вона отримала клопотання, і воно має бути розглянуте”, — каже Олексій Безрукий.

Наступне судове засідання у справі Руслана Коцаби відбудеться 9 листопада о 15:30.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: