fbpx

Суд заборонив "Івано-Франківськгаз Збуту" стягувати плату за спожитий газ

Суспільство 17:54, 23.02, 2021

Окружний адміністративний суд міста Києва обмежив діяльність газозбутових організацій, які мають заборгованість за 2019-2020 роки перед АТ «НАК «Нафтогаз України». Серед них і ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Суд заборонив ТОВ «Івано-Франківськгаз Збуту» виставляти побутовим споживачам рахунки, акти, будь-які інші платіжні документи про оплату за природний газ, спожитий ними до 1 лютого 2021 року.

Також суд заборонив Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вчиняти дії щодо видачі ліцензій на постачання природного газу кільком підприємствам, серед яких і ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Відповідна ухвала оприлюднена 15 лютого.

Таке рішення суд прийняв за заявою «НАК «Нафтогаз України» про забезпечення адміністративного позову. Зараз у судах розглядають позови «Нафтогаз України» до низки газозбутових організацій про стягнення заборгованості загальною сумою понад 23 мільярди гривень.

Щодо заборгованості «Івано-Франківськгаз Збуту» справа перебуває у Західному апеляційному господарському суді. «НАК «Нафтогаз України» вимагає стягнути з підприємства 358,5 мільйонів гривень.

У пресслужбі ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” повідомили, що ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва є необґрунтованою, і обіцяють її оскаржувати у вищій інстанції.

«Обмежуючи постачальників у праві виставляти платіжні документи за спожитий газ, суд впливає на стабільність постачання газу побутовим споживачам. Позбавлення постачальників такого права протирічить Закону України «Про ринок природного газу», Правилам постачання природного газу, Типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам і Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з постачання природного газу, – йдеться в повідомленні. – Ми запевняємо всіх наших клієнтів, що це жодним чином не відіб’ється на постачанні газу, компанія продовжує стабільно постачати блакитне паливо всім своїм клієнтам».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: