fbpx

Суд зобов'язав три фірми забудовника Мельника виплатити майже 3 млн грн боргу постачальнику металу

Суспільство 10:35, 25.10, 2021

Господарський суд Івано-Франківської області розглянув позови ТОВ “АВ метал груп” про стягнення заборгованості до трьох підприємств, співзасновником яких є забудовник Іван Мельник, на загальну суму майже 3 млн грн. Ще з двома фірмами Мельника ТОВ “АВ метал груп” судиться, вимагаючи повернути 1,7 млн боргу.

Так, 13 жовтня суд виніс рішення про стягнення з ТОВ «Будівельна компанія «Мельник» на користь ТОВ “АВ метал груп” 1 767 461 грн простроченої заборгованості.

Як йдеться у рішенні суду, сторони уклали договір про постачання метапрококату ще у 2014 році. Підприємство «АВ метал груп» товар поставило, кілька разів сторони погоджували відстрочку оплати. Втім, будівельна компанія «Мельник» так і не розрахувалася. Тож суд зобов’язав компанію виплатити борг у сумі 1 767 461 грн.

Рішенням від 19 жовтня Господарський суд зобов’язав ТОВ “М Груп Житомир” виплатити підприємству “АВ метал груп” 809 629, 74 грн заборгованості за договором поставки. За договором від 16 липня 2018 року “АВ метал груп” поставило відповідачу товару на суму 1 204 846 грн. Однак ТОВ “М Груп Житомир” заплатило постачальнику лише 395 217 грн. Тепер решту зобов’язав виплатити суд.

У Житомирі компанія Мельника у 2018 розпочала будівництво житлового комплексу “Президент Холл” на вулиці Бориса Тена, 5. У 2019 році було відкрите кримінальне провадження щодо будівництва цього об’єкта без отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Наразі продаж квартир у комплексі “Президент Холл” призупинений.

Ще 394 180,02 грн ТОВ “АВ метал груп” стягнуло з ПП “Річковий парк 3” за договором поставки від 18 серпня 2020 року.

Також у суді перебувають позови “АВ Метал Груп” до ТОВ “Смарагдові вежі” про стягнення 712 118 грн боргу та до ТОВ “Дрім Таун Девелопмент” про стягнення 1 015 074 грн.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, Іван Мельник є співзасновником усіх п’яти фірм: ТОВ «Будівельна компанія «Мельник», ТОВ “М Груп Житомир”, ПП “Річковий парк 3”, ТОВ “Смарагдові вежі” та ТОВ “Дрім Таун Девелопмент”.

КУРС раніше писав, що ТОВ “НІРА” звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовами до ТОВ “М Груп Девелопмент”, яку також заснував Іван Мельник, про повернення двох земельних ділянок загальною площею 5,637 га на вулиці Комунальна, 3 в Івано-Франківську. Тут планувалося будівництво житлового комплексу “Престиж Таун”.

Нагадаємо, до того суд стягнув з будівельної компанії “Мельник”, яка також належить Мельнику, понад 30 мільйонів гривень.

Днями компанія Мельника “М Груп Девелопмент” повідомила, що роботи на деяких майданчиках були призупинені начебто через рейдерську атаку.

“Компанії M GROUP DEVELOPMENT вдалося повністю зупинити рейдерську атаку та сформувати власний фонд фінансування. Компанія не здійснюватиме продаж житла на етапі будівництва. Будівельна діяльність буде фінансуватися з власних джерел компанії. Придбати можна буде виключно нерухомість, введену в експлуатацію”, – йдеться в повідомленні.

У чому полягає “рейдерська атака” і хто, на думку компанії, її ініціював, в “М Груп Девелопмент” не пояснюють.

Також протягом 9-20 жовтня компанія обіцяла відновити роботи на будівельних майданчиках об’єктів:

  • “Вайт Хаус”
  • “Смарагдові Вежі”
  • “Річковий Парк 3”
  • “Дрім Таун”
  • “Європейський 4”
  • “Престиж Таун”
  • “Президент Хол”

Нагадаємо, мешканці чотирьох житлових комплексів, які будує компанія “М Груп Девелопмент”, кажуть, що скандальний забудовник вже кілька років затягує зі здачею житла в експлуатацію. У мерії пообіцяли створити комісію, щоб досягнути компромісу. 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: