fbpx

Франківський священник УПЦ МП в апеляції «відбився» від штрафу за порушення карантину

Суспільство 13:15, 18.08, 2020
НА ФОТО: Ієрей Микола Зеленюк освячує паски перед Великоднем

Суддя Івано-Франківського апеляційного суду Олександр Васильєв скасував постанову першої інстанції про притягнення до адмінвідповідальності за порушення правил карантину ієрея Миколи Зеленюка.

Як писав КУРС, у травні Івано-Франківський міський суд призначив 34 000 грн штрафу за порушення карантину ієрею Миколі Зеленюку.

У матеріалах справи зазначалося, що 21 квітня 2020 року священник УПЦ МП у церкві на вулиці Чорновола, 6Б провів літургію, на яку зібралося близько 20 осіб. З них 6-8 були у храмі, решта надворі. При цьому під час хресної ходи половина прихожан була без масок, також під час освячення люди були без масок і не дотримувалися дистанції.

Втім, священник подав апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції.

Суддя апеляційного суду повважав, що вина священника не доведена, оскільки суд першої інстанції безпідставно послався на письмові показання отця. За словами отця, він письмових пояснень не надавав і взагалі відмовився від дачі пояснень. А письмові пояснення, які містяться в матеріалах справи, були написані власноруч працівником поліції і не підписані священником.

Свідки також не підписалися під своїми поясненнями. А відсутність підпису свідків на письмових поясненнях, які нібито були надані ними працівникам поліції, свідчить про недопустимість таких доказів.

На виклик в Апеляційний суд для дачі свідчень свідки не з’явилися.

Окрім того, долучені працівниками поліції чорно-біла фотографія та відеозапис не дають можливості встановити час та місце здійснення відеозапису.

«Апеляційний суд звертає увагу на те, що суд не  має права перебирати на себе функції сторони обвинувачення, яка повинна забезпечити суду можливість дослідити належним чином докази, на які вона посилається, в обґрунтування доведеності вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності», – йдеться у постанові.

В результаті суддя скасував постанову Івано-Франківського міського суду та закрив провадження у справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: