fbpx

Символ Дня пам’яті і примирення: що означає червоний мак

Суспільство 09:09, 08.05, 2020

День пам’яті та примирення в Україні відзначають 8 травня. Сьогодні вшановують усіх жертв Другої світової війни.

З 2014 року символом Дня пам’яті та примирення став мак. Його використовують на усіх заходах, приурочених до цієї дати.

Дизайн маку розробили за ініціативи Українського інституту національної пам’яті. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення маку – це своєрідна алюзія: з одного боку, він символізує квітку, з другого, – кривавий слід від кулі.

У світі мак як символ пам’яті з’явився у XX столітті. Його появу пов’язують із віршами двох людей –  канадського військового лікаря Джона Мак-Крея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойні Майкл.

Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір “На полях Фландрії”, що починався словами: “В полях фламандських квітне мак Поміж хрестів – скорботний знак За нами…”

Мойні Майкл у 1918 році написала вірш “Ми збережемо віру”, в якому обіцяла носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Саме вона у листопаді того ж року причепила червону шовкову квітку на пальто.

У 1920 році Національний американський легіон схвалив маки як офіційний символ, а у 1921-му вони стали емблемою Королівського Британського легіону.

У Польщі квіти є символом перемоги 11–18 травня 1944 року Другого корпусу генерала Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії.

У 2014 році, коли Україна вперше приєдналася до європейської традиції відзначення Дня пам’яті та примирення, гасло пам’ятних днів звучало як “Ніколи знову”. А з 2015 його замінили на “Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: