fbpx

Про силу меншості: Нікіта Тітов відкрив виставку у франківському "Ваґабундо"

Суспільство 18:55, 14.12, 2021

У мистецькому просторі “Підземний Перехід Ваґабундо” в Івано-Франківську сьогодні відкрили виставку відомого художника-плакатиста Нікіти Тітова.

Нікіта Тітов привіз фактично дві виставки – «Патерни» і «12». Обидва проєкти, зіставлені у “Ваґабундо”, є частиною виставки, яка продовжує запорізький ArtForum у Франківську. Підтримали візуальну частину артфоруму експерти у сфері культури, видавці і письменники Юрій Макаров, Ірен Роздобудько, Павло Матюша, Ігор Жук, Тетяна Власова, Ірина Білоцерковська (видавництво Білка) і Сергій Панков. Дискусія з ними відбулася у “Підземному Переході” напередодні.

Про силу меншості: Нікіта Тітов відкрив виставку у франківському "Ваґабундо" 1
Артдесант у Франківську

Організаторка артфоруму Тетяна Орлова називає Нікіту Тітова найбільш актуальним плакатистом в Україні. Вона вважає, що в такий спосіб художник пише новітню історію держави: “Кожну подію він відрефлексовує візуально, перетворює у гострі символи, закладає дуже глибокі ідеї”.

Про силу меншості: Нікіта Тітов відкрив виставку у франківському "Ваґабундо" 2
Цикл “Патерни”

Художніми афоризмами назвав роботи Нікіти Тітова відомий франківський блогер, один із засновників “Ваґабундо” Ростислав Шпук. “Унікальною є його здатність передавати настільки багато гранично малою кількістю ліній. В серії “Патерни” вони самоповторюються, ніби самі себе завчають напам’ять. І це самовідтворення безнадійне, як все, що межує з нескінченністю. Авторський інструмент Нікіти Тітова – лаконізм, ним він володіє віртуозно і винахідливо, і дивовижним чином йому вдається мокнути цей “пензель” аж так глибоко і так вчасно: багато робіт є дотепним відгуком на загальні суспільні потрясіння. В інших він працює з “філософською вічністю”. Жодні з них Нікіта не пояснює і не скеровує глядацьке сприйняття підказками – у вигляді підписів чи експлікацій, закликаючи глядача стати співавтором через власне прочитання”.

“Для мене цикл “Патерни” – це про силу меншості, про те, що можеш бути собою, незважаючи на позицію більшості, – і це страшно. Але страх переважує сила – сила в тому, що ти тут завжди на світлій стороні”, – відреагувала на роботи видавчиня Ірина Білоцерковська.

Про силу меншості: Нікіта Тітов відкрив виставку у франківському "Ваґабундо" 5
Простір глядачів
Про силу меншості: Нікіта Тітов відкрив виставку у франківському "Ваґабундо" 6
Цикл “Патерни”

Натомість видавець Сергій Панков акцентував на проєкті “12”: “Нікіта – один із найбільших художників-романтиків, романтик моменту, який моментально реагує на момент. Все, що відбувається в країні, – отримує його візуальний відгук і попадає просто в серце”.

Про силу меншості: Нікіта Тітов відкрив виставку у франківському "Ваґабундо" 7
Про силу меншості: Нікіта Тітов відкрив виставку у франківському "Ваґабундо" 8
Проєкт “12”

Роботи, що складають “12”, початково задумувалися як ілюстрації для календаря. Але в процесі роботи художник дійшов висновку, що життя не залежить від сезону чи погоди: “Є речі, які чіпляють нас цілий рік: сім’я, діти, кохання, стосунки… Вони не потребують прив’язки до зими чи літа. Зрештою календаря я не зробив, але натомість з’явився окремий проєкт, у якому робіт уже більше, ніж 12. Я повертаюся до нього час від часу”.

Директор Івано-Франківського національного драмтеатру Ростислав Держипільський нагадав, що франківці вже знайомі з Нікітою Тітовим: у театрі йдуть дві виставки, автором графіки до яких є художник. Це вистава “Оскар і Рожева Пані” та “На західному фронті без перемін”.

Ще один проєкт Нікіти Тітова у Франківську – це ілюстрації до Дня міста-2019 у співпраці з віджеєм Денисом Овчаром.

Виставку можна буде бачити впродовж двох тижнів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: