fbpx

"Пробне ЗНО відбудеться", – Богдан Томенчук

Суспільство 15:52, 07.04, 2020

Завершилася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.

Зареєструвалося близько 47 000 потенційних вступників з чотирьох областей, які обслуговує Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської.

З них понад 15 тисяч осіб – із Прикарпаття. Про це Галичині повідомив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО) Богдан Томенчук.

“Пробне оцінювання пройде, як потрібно. Якщо в цій напруженій ситуації забрати пробне ЗНО, то на «бойовому» тестуванні отримаємо 100 відсотків людей, які не пройшли «курс молодого бійця». Якщо якісь потурання можливі на пункті пробного ЗНО, то на «бойовому» вони недопустимі. Там потрібні люди, які знають, як поводитись на пункті тестування. Це дуже важливо. Щороку майже 50 відсотків учасників «бойового» ЗНО проходять через школу пробного оцінювання, тут не так йдеться про тести і про якесь вибіркове порівняння знань, як про навики поведінки на пунктах тестування. І це основна причина того, що пробне ЗНО відбудеться”, – наголосив Богдан Томенчук.

На якість процесів це не вплине, але, очевидно, буде припадати на пік літніх відпусток, тому потрібно думати, як гідно вийти з цих обставин, зазначив директор РЦОЯО.

Що стосується можливості проведення ЗНО в онлайн режимі, то Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти свого часу дуже далеко просунувся у цій частині.

“Ще майже 10 років тому з організаційною підтримкою колег з інших регіональних центрів в експериментальному плані провели онлайн-тестування для 50 000 осіб з усієї України одночасно. Наш досвід показує, що реально організувати ЗНО в онлайні, якщо на це спрямувати зусилля і кошти. Можна піти комбінованим шляхом: частину предметів протестувати в онлайні, решту – в офлайні”, – вважає Томенчук.

Для того, щоб перевести ЗНО в онлайн, потрібно підготувати зовсім інші тести, щоб унеможливити те, що вступник просто знайде відповіді на них у підручнику чи інтернеті, зазначає директор РЦОЯО.

“Загалом треба ставити такі запитання, відповідей на які в інтернеті не існує, а якщо хтось і захоче їх там шукати, то він стільки часу витратить на пошук, що не встигне виконати і половини завдань. Тут усі ризики легко обійти. Наголошую ще раз: питання мають бути такі, на які готових відповідей немає, а якщо абітурієнт буде шукати якусь додаткову інформацію, аби осмислити завдання і піти далі, то це тільки на користь його знанням з конкретного питання, але на шкоду його ж результатові з усього тесту. Мрію, щоб хоча б одне тестування ЗНО ґрунтувалося на таких запитаннях, адже ми також маємо тестувати вміння вступника здобувати знання на ходу і в непередбачуваних умовах”, – підсумував Томенчук.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: